www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Разправии


Страници: (3) 1 [2] 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Разправии, продължение от друга тема
Иван
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Защо не се върнеш в България? Така тя няма да ти липсва. Освен това ще можеш да се видиш с някой от нас, а не само да пописваш във форумите?

Защо не се върнат гурбетчиите вече? Нали отидоха да понаправят малко пари и да се върнат. Не се ли оправиха вече?
PM
Top
Skarlet
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 20
Участник # 532
Дата на регистрация: 2-August 06



QUOTE
Дали? Вероятно аз съм бил пиян, но понеже не пия и съм с отлична памет, не мога да сбъркам. Не вярвам на архива на Нюза. Те са евреи. Но тебе те помня много добре със зеления ник и групичката "зелени", които те подкрепяха.
Увъртай си колкото искаш. Аз лично никога няма да ти имам доверие.


Не знам, дали си бил пиян или не, обаче със сигурност не си добре, щом непрекъснато ти се привиждат заговори, конспирации и агенти. Ти явно не можеш да живееш, без да мразиш някого, а това не е нормално.
Чакам доказателства за всичките тези абсурдни обвинения, които изсипа отгоре ми, нали знаеш, не можеш да обвиняваш някого, без да представиш доказателства, личното ти мнение не може да бъде меродавно, ако не е подкрепено с факти. Та, да видим, какво имаш?


--------------------
??????? ??, ???????? ?? ????????? -
??????? ???? ???? ????????.
???? ?? ?????. ?????? ?? ???????.
??????? ?? ?????? ??? ??????.
????? ?????? ? ???? ?????? ?????,
??????? ?? ??????????? ?? ????.
?? ?????? ? ???? ???-???????. ????? ???
?? ????? ? ????????????? ??????.
PM
Top
Skarlet
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 20
Участник # 532
Дата на регистрация: 2-August 06



QUOTE
Защо не се върнеш в България? Така тя няма да ти липсва. Освен това ще можеш да се видиш с някой от нас, а не само да пописваш във форумите?

Защо не се върнат гурбетчиите вече? Нали отидоха да понаправят малко пари и да се върнат. Не се ли оправиха вече?


Не мога да говоря от името на всички гурбетчии, а аз......ами, не мога да се върна, защото съм омъжена, тоест създала съм си семейство и живот извън България, не мога просто така да зарежа всичко и да се върна, ако си семеен, ще ме разбереш!


--------------------
??????? ??, ???????? ?? ????????? -
??????? ???? ???? ????????.
???? ?? ?????. ?????? ?? ???????.
??????? ?? ?????? ??? ??????.
????? ?????? ? ???? ?????? ?????,
??????? ?? ??????????? ?? ????.
?? ?????? ? ???? ???-???????. ????? ???
?? ????? ? ????????????? ??????.
PM
Top
Иван
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



С такива протоколни отговори не се чуди, когато спрат да ти обръщат внимание или загрубеят към теб другите участници.
Няма интерес и искреност в думите ти, няма желание за вникване, не желаеш да анализираш.
QUOTE
Не мога да говоря от името на всички гурбетчии,

Говори от свое име, тогава, нали си сред тях, трябва да имаш наблюдения. От друга страна искаш "доказателства", "факти", ...

Не се вписваш за сега.
PM
Top
Skarlet
Публикувано на: 29.9.2006, 11:16
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 20
Участник # 532
Дата на регистрация: 2-August 06



Винаги говоря точно това, което мисля, без да се старая да се харесам на хората, ако не могат да ме приемат такава, каквато съм, то значи не заслужават да им объщам внимание. Ако думите ми ти звучат неискрено, това си е само твой проблем, както казах, не се стремя да се харесвам.
Обаче, след лъжата, най-много мразя слепите обвинения, неподплатени с никакви факти. Ако за теб е достатъчно да ти кажат, че някой е лош, и ти започваш да го приемаш за такъв, без доказателсва, аз - не! Никога не обвинявам хората, без да имам доказателста за вината им, а най-малко с влияя от мнението на други хора за тях, пък и защо? Аз мога да мисля и да преценявам сама.
Затова ти отговорих само от мое име на въпроса защо не се върна, не познавам други българи-гурбетчии, (иначе нямаше да ми липсва общуването с българи), затова не мога да знам мотивите им.


--------------------
??????? ??, ???????? ?? ????????? -
??????? ???? ???? ????????.
???? ?? ?????. ?????? ?? ???????.
??????? ?? ?????? ??? ??????.
????? ?????? ? ???? ?????? ?????,
??????? ?? ??????????? ?? ????.
?? ?????? ? ???? ???-???????. ????? ???
?? ????? ? ????????????? ??????.
PM
Top
Nordman
Публикувано на: 29.9.2006, 11:27
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 37
Участник # 145
Дата на регистрация: 15-October 05



QUOTE (Skarlet @ Sep 29 2006, 07:54 AM)
А всъщност, обяснението е много просто, вече от 13 години живея извън България.

Това е достатъчно. Ти даже морално право нямаш да говориш за България камо ли да ръсиш колко голям радетел си за това или онова. Ако ти липсва контакт с българи се върни тук или си избери някаква не-виртуална форма на общуване с тях. След 13 години навън просто нямаш право да нищиш какво става тук, закъсняла си.


--------------------
[img align=right]http://img70.exs.cx/img70/6006/ef-boots.gif[/img]
PM
Top
Karutzar
Публикувано на: 29.9.2006, 12:02
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 214
Участник # 433
Дата на регистрация: 16-June 06



QUOTE (Nordman @ Sep 29 2006, 11:27 AM)
QUOTE (Skarlet @ Sep 29 2006, 07:54 AM)
А всъщност, обяснението е много просто, вече от 13 години живея извън България.

Това е достатъчно. Ти даже морално право нямаш да говориш за България камо ли да ръсиш колко голям радетел си за това или онова. Ако ти липсва контакт с българи се върни тук или си избери някаква не-виртуална форма на общуване с тях. След 13 години навън просто нямаш право да нищиш какво става тук, закъсняла си.

Nordman - издъни се като новобранец. Сериозно ли мислиш, че тези, които живеем по 18+ години вън от България не сме вече българи? И нямаме "право" да "нищим" проблемите в и относно България? smil3dbd4e5e7563a.gif Не бих искал да кажа, че в чужбина живеят повече истински българи, отколкото в Българния. Но понякога съм си го мислил - честно казано. И забележи северно човече - ако ги нямаше тези пари, които "иностранните" българи вкарват в България, то за 24 часа България ще бъде във финансов фалит. Гаранция. От това, което виждам в България (а доста често съм тук - сега също) съдя, че в чужбина има много повече български националисти, отколкото в България. Е, изключвам естествено промитите мозъци на сидеров и пасмина - той си е режисираното бушонче на народното недоволство - както в 2000 г. моньо № (абе кой му беше поредния номер на това чучело - те един ли са - два ли са да ги запомниш smil4341944e6b0c8.gif )
Скарнлетке, видяна си, преценена си, и си намерена за недостатъчна. Точка smil4334af067a7a3.gif


--------------------
??????? ??????????
PMEmail Poster
Top
Nordman
Публикувано на: 29.9.2006, 12:11
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 37
Участник # 145
Дата на регистрация: 15-October 05



Хм, ти не беше ли един каруцар?


--------------------
[img align=right]http://img70.exs.cx/img70/6006/ef-boots.gif[/img]
PM
Top
Skarlet
Публикувано на: 29.9.2006, 12:30
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 20
Участник # 532
Дата на регистрация: 2-August 06



QUOTE
Nordman - издъни се като новобранец. Сериозно ли мислиш, че тези, които живеем по 18+ години вън от България не сме вече българи? И нямаме "право" да "нищим" проблемите в и относно България?  Не бих искал да кажа, че в чужбина живеят повече истински българи, отколкото в Българния. Но понякога съм си го мислил - честно казано. И забележи северно човече - ако ги нямаше тези пари, които "иностранните" българи вкарват в България, то за 24 часа България ще бъде във финансов фалит. Гаранция. От това, което виждам в България (а доста често съм тук - сега също) съдя, че в чужбина има много повече български националисти, отколкото в България. Е, изключвам естествено промитите мозъци на сидеров и пасмина - той си е режисираното бушонче на народното недоволство - както в 2000 г. моньо № (абе кой му беше поредния номер на това чучело - те един ли са - два ли са да ги запомниш )
Скарнлетке, видяна си, преценена си, и си намерена за недостатъчна. Точка


Tочно, взе ми думите от устата. Българите сме си българи, това, че някой е останал - за да се бори, както казва, не го прави повече българин от мен. 90% от циганите са си в България, и те ли са останали заради благото на държавата? Винаги са ме дразнели такива опростени, да не кажа примитивни, разсъждения. Всеки решава сам за себе си как да живее и никой няма право да му се меси и да го критикува. Може пък да се окаже, че аз, дори и извън България, правя повече за Родината си, отколкото тези, дето са останали, затова, просто не можеш да отхвърлиш с лека ръка някой, дето не е тук и да му забраниш да се интересува и да коментира събитията.


--------------------
??????? ??, ???????? ?? ????????? -
??????? ???? ???? ????????.
???? ?? ?????. ?????? ?? ???????.
??????? ?? ?????? ??? ??????.
????? ?????? ? ???? ?????? ?????,
??????? ?? ??????????? ?? ????.
?? ?????? ? ???? ???-???????. ????? ???
?? ????? ? ????????????? ??????.
PM
Top
Севар
Публикувано на: 29.9.2006, 13:02
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Доста пъти вече пиша, че емигрантите биха били доста полезни, ако се бяха захванали усърдно с една задача от възрожденски тип. Да се отварят очите на чужденците за геноцида над българите. Да се обменя информация отвътре-навън и отвън-навътре. Да имаме документирани на колкото се може повече езици всички безчинства, зверства, грабежи, лъжи и издевателства над българите през последните десетина години. Не да им се показват филмчета колко хубава и прекрасна била България и да идвали да "инвестират", което било единствения ни шанс. Така каквото и да предприемем ние, които сме останали в България, светът ще гледа с различни очи на нас. Ако вдигнем въстание, бунт, цял свят да знае, че това е наша национално-освободителна борба и е напълно законна. Ако някой беше се захванал да преведе "Роби на Свободата", щеше да е много по-полезно от сто-хиляди постинга по форумите.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Karutzar
Публикувано на: 29.9.2006, 13:28
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 214
Участник # 433
Дата на регистрация: 16-June 06



QUOTE (Севар @ Sep 29 2006, 01:02 PM)
Доста пъти вече пиша, че емигрантите биха били доста полезни, ако се бяха захванали усърдно с една задача от възрожденски тип. Да се отварят очите на чужденците за геноцида над българите. Да се обменя информация отвътре-навън и отвън-навътре. Да имаме документирани на колкото се може повече езици всички безчинства, зверства, грабежи, лъжи и издевателства над българите през последните десетина години. Не да им се показват филмчета колко хубава и прекрасна била България и да идвали да "инвестират", което било единствения ни шанс. Така каквото и да предприемем ние, които сме останали в България, светът ще гледа с различни очи на нас. Ако вдигнем въстание, бунт, цял свят да знае, че това е наша национално-освободителна борба и е напълно законна. Ако някой беше се захванал да преведе "Роби на Свободата", щеше да е много по-полезно от сто-хиляди постинга по форумите.

smil4334ad1724132.gif Прави се - непрекъснато им се изтъква на "коренното" население, че са аборигени, далеч в еволюционното си развитие, неуки и тъпи smil4341944e6b0c8.gif Това беше в границите на шегата. Проблема Севар е, че вече всички са с промити мозъци. Никой не го интересува какво става в България и по света. Пълна апатия. Хората живеят за да оцелеят и да не мислят. После в петък вечерта отиват в кварталната кръчма и се отрязват по-яко от казаци. Винаги има една граница, която ти се поставя - ти си чужденец - няма значение дали си се интегрирал и говориш езика им - ти си чужденец - и като такъв ще си умреш. Даже и децата на чужденците (родени в страната - асоцииращи се като местни "аборигени") са чужденци. А иначе - хората знаят достатъчно за това, което става в България - просто не е нещо, което ги засяга пряко. Истинският проблем Севар е, че българите си правят "мръсотии" повече един на друг, отколкото може да направят местните. Преди 20тина години, когато ми го говореха не го вярвах. Е, бях обран няколко пъти от българи, на които помагах в беда, оплют от завист много пъти - зад гърба естествено - smil4341944e6b0c8.gif стар византийски обичай.
Нещата трябва да станат отвътре - в самата България.
Отвън помощ не чакай...


--------------------
??????? ??????????
PMEmail Poster
Top
Nordman
Публикувано на: 29.9.2006, 14:16
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 37
Участник # 145
Дата на регистрация: 15-October 05



QUOTE (Karutzar @ Sep 29 2006, 01:28 PM)
Отвън помощ не чакай...

Ами нали ти си отвън, помагай.


--------------------
[img align=right]http://img70.exs.cx/img70/6006/ef-boots.gif[/img]
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.9.2006, 14:20
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Nordman @ Sep 29 2006, 02:16 PM)
QUOTE (Karutzar @ Sep 29 2006, 01:28 PM)
Отвън помощ не чакай...

Ами нали ти си отвън, помагай.

Да, нека се намери поне един отвън, който да преведе "Роби на Свободата". Това поне като за начало.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.9.2006, 14:28
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Jordan_13 @ Sep 29 2006, 02:20 PM)
QUOTE (Nordman @ Sep 29 2006, 02:16 PM)
QUOTE (Karutzar @ Sep 29 2006, 01:28 PM)
Отвън помощ не чакай...

Ами нали ти си отвън, помагай.

Да, нека се намери поне един отвън, който да преведе "Роби на Свободата". Това поне като за начало.

Също така много добро за превод е и "Безпощадно"...
PMEmail Poster
Top
Bell
Публикувано на: 29.9.2006, 14:52
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Скарлет, ти може да се върнеш с цялото ти семейство ако искаш!

Не го правиш, защото мислиш, че там ти е по-лесно вече, всичко устроено едно друго...така е!

Познавам твърде много двойки тип-чужденец и българка, които живеят така....

На мен ми е странно, защо всички малумни чужденци се светнаха да инвестират в България, а само наще "гурбетчии" не!!!

А какво ще кажеш за българчетата расли в чужбина или тези от смесените бракове?

PM
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020