www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Разправии


Страници: (3) 1 2 [3]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Разправии, продължение от друга тема
Bell
Публикувано на: 29.9.2006, 16:25
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Ако човек се развива, то е напълно възможно да си промени мнението и възгледите за някои неща. Ако човек е попаднал на този сайт от любопитство да научи нещо повече, не виждам какъв е проблема!

Струва ми се тъпо да се нападат всички, които са с друго мнение, но все пак проявяват любопитството да прочетат и да научат информацията, която се предлага!

Сайта е с просветителска дейност....би трябвало да се радваме, че и другомислещи хора проявяват интерес и желание да подложат на проверка и съмнение собствените знания и позиции...

Струва ми се, че Скарлет искрено проявява интерес към информацията, която и се предлага!

PM
Top
Skarlet
Публикувано на: 29.9.2006, 17:00
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 20
Участник # 532
Дата на регистрация: 2-August 06



QUOTE
Ако човек се развива, то е напълно възможно да си промени мнението и възгледите за някои неща. Ако човек е попаднал на този сайт от любопитство да научи нещо повече, не виждам какъв е проблема!

Струва ми се тъпо да се нападат всички, които са с друго мнение, но все пак проявяват любопитството да прочетат и да научат информацията, която се предлага!

Сайта е с просветителска дейност....би трябвало да се радваме, че и другомислещи хора проявяват интерес и желание да подложат на проверка и съмнение собствените знания и позиции...

Струва ми се, че Скарлет искрено проявява интерес към информацията, която и се предлага!



Права си, сайта е невероятен. Аз винаги съм си падала по мистериите, а тук има невероятно много и добре обосновани материали, които са ми толкова интересни, че понякога ме карат дори за пренебрегвам работата си, увлечена в четене. Добре, че работя за себе си, тоест, нямам шеф, който да се кара! Особено ми харесват материалите на Елтимир, този човек е невероятен, изключителен, всъщност включих се във форума два месеца след като за първи път посетих сайта (досега само четях) защото забелязах, че той понякога пише тук и се надявам да имам възможност лично да си поговоря с него за книгите и материалите му.

А за въпроса ти, защо не се върна със семейството си, ами изобщо не е лесно да се изостави изграден живот - работа, приятели, среда - и да се започва отначало. Толкова години сме се борили да създадем нещо и да се установим в чужда и за двамата ни страна (мъжът ми е швед, но живеем в Испания) и сега, когато вече сме се приспособили, не можем с лека ръка да зарежем всичко.
А децата ни един ден няма да са нито българи, нито шведи, ще бъдат испанци, за голямо съжаление и на двама ни. Това се случва със всички деца на емигранти - самоопределят се като граждани на страната в която са се родили и израстнали.


--------------------
??????? ??, ???????? ?? ????????? -
??????? ???? ???? ????????.
???? ?? ?????. ?????? ?? ???????.
??????? ?? ?????? ??? ??????.
????? ?????? ? ???? ?????? ?????,
??????? ?? ??????????? ?? ????.
?? ?????? ? ???? ???-???????. ????? ???
?? ????? ? ????????????? ??????.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.9.2006, 18:11
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Skarlet @ Sep 29 2006, 05:00 PM)
QUOTE
Ако човек се развива, то е напълно възможно да си промени мнението и възгледите за някои неща. Ако човек е попаднал на този сайт от любопитство да научи нещо повече, не виждам какъв е проблема!

Струва ми се тъпо да се нападат всички, които са с друго мнение, но все пак проявяват любопитството да прочетат и да научат информацията, която се предлага!

Сайта е с просветителска дейност....би трябвало да се радваме, че и другомислещи хора проявяват интерес и желание да подложат на проверка и съмнение собствените знания и позиции...

Струва ми се, че Скарлет искрено проявява интерес към информацията, която и се предлага!



Права си, сайта е невероятен. Аз винаги съм си падала по мистериите, а тук има невероятно много и добре обосновани материали, които са ми толкова интересни, че понякога ме карат дори за пренебрегвам работата си, увлечена в четене. Добре, че работя за себе си, тоест, нямам шеф, който да се кара! Особено ми харесват материалите на Елтимир, този човек е невероятен, изключителен, всъщност включих се във форума два месеца след като за първи път посетих сайта (досега само четях) защото забелязах, че той понякога пише тук и се надявам да имам възможност лично да си поговоря с него за книгите и материалите му.

А за въпроса ти, защо не се върна със семейството си, ами изобщо не е лесно да се изостави изграден живот - работа, приятели, среда - и да се започва отначало. Толкова години сме се борили да създадем нещо и да се установим в чужда и за двамата ни страна (мъжът ми е швед, но живеем в Испания) и сега, когато вече сме се приспособили, не можем с лека ръка да зарежем всичко.
А децата ни един ден няма да са нито българи, нито шведи, ще бъдат испанци, за голямо съжаление и на двама ни. Това се случва със всички деца на емигранти - самоопределят се като граждани на страната в която са се родили и израстнали.

А децата ни един ден няма да са нито българи, нито шведи, ще бъдат испанци, за голямо съжаление и на двама ни. Това се случва със всички деца на емигранти - самоопределят се като граждани на страната в която са се родили и израстнали.

М-да, ако майката е родолюбива българка, тя би научила детето си на всичко българско - любов към Родината, знанието, че е българин, историята и духа на своя народ, и че един ден трябва да се завърне пак у Дома си, че Испания не му е родина, а само временен пристан.

Но майка му не е родолюбива българка и - самоопределят се като граждани на страната в която са се родили и израстнали.

PMEmail Poster
Top
Запознат
Публикувано на: 29.9.2006, 18:18
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Аз искам да те запитам Скарлет, ти лично с какво можеш да се ангажираш, така че с действията си да допринесеш за изправянето на Българската нация и дух там в Испания?
PM
Top
Skarlet
Публикувано на: 29.9.2006, 18:23
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 20
Участник # 532
Дата на регистрация: 2-August 06



QUOTE
М-да, ако майката е родолюбива българка, тя би научила детето си на всичко българско - любов към Родината, знанието, че е българин, историята и духа на своя народ, и че един ден трябва да се завърне пак у Дома си, че Испания не му е родина, а само временен пристан.

Но майка му не е родолюбива българка и....


Ти изобщо си нямаш и идея за какво става на въпрос. Виждала съм прекалено много деца на емигранти, не само българи, родени и израстнали в други държави, така че съм по-навътре в нещата от теб. Разбира се, един ден децата ми ще говорят български, редовно ще посещават България и ще се гордеят, че майка им е българка, но едва ли ще се чувстат българи, колкото и да не ми е приятно, това е действителността и не мога да направя нищо.


--------------------
??????? ??, ???????? ?? ????????? -
??????? ???? ???? ????????.
???? ?? ?????. ?????? ?? ???????.
??????? ?? ?????? ??? ??????.
????? ?????? ? ???? ?????? ?????,
??????? ?? ??????????? ?? ????.
?? ?????? ? ???? ???-???????. ????? ???
?? ????? ? ????????????? ??????.
PM
Top
Bell
Публикувано на: 29.9.2006, 18:30
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Незнам до колко ще говорят български, но няма да им дреме много за нашата родиа. Такива родители късат корените с България....за съжаление това е истината!

Незнам, но всичките способни хора, които се изнесоха от България и създават поколение в чужбина, според мен, прекъсват връзката....от там вече последствията са ясни! Те бяха много....и може само да ми е мъчно за България!!!

И децата на българските политически бежанци живеят в чужбина....

Такива хора може и да се пишат родолюбци, но никога националисти!!!
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.9.2006, 18:35
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Skarlet @ Sep 29 2006, 06:23 PM)
QUOTE
М-да, ако майката е родолюбива българка, тя би научила детето си на всичко българско - любов към Родината, знанието, че е българин, историята и духа на своя народ, и че един ден трябва да се завърне пак у Дома си, че Испания не му е родина, а само временен пристан.

Но майка му не е родолюбива българка и....


Ти изобщо си нямаш и идея за какво става на въпрос. Виждала съм прекалено много деца на емигранти, не само българи, родени и израстнали в други държави, така че съм по-навътре в нещата от теб. Разбира се, един ден децата ми ще говорят български, редовно ще посещават България и ще се гордеят, че майка им е българка, но едва ли ще се чувстат българи, колкото и да не ми е приятно, това е действителността и не мога да направя нищо.

Как да знам за какво става въпрос - никога няма да стигна до безумието да живея извън България. Предпочитам да умра на някой планински връх с оръжие в ръка, отколкото да живея като духовен скот и да се чудя за какво става въпрос и какво ще стане с децата ми.
И въобще в твое лице виждам едно безумие - извън България, мъж-чужденец (северна мечка-варяг smil4334af067a7a3.gif ), страна-Испания, дете - с неизвестно самоопределение, като начало - испански гражданин.

И то не си само ти - имам още една позната с подобни доста големи проблеми, женена за италианец в Германия, защото бил "аристократ". Кой ви проми мозъка, момичета? Та изведнъж тя се събуди, след като има вече дете от него и вика: "Ами това дете сега какво е - ни българче, ни италианче".
Щото още я уважавах, не и казах, че детето е помияр, улична порода. За тези същества няма родина и принадлежност. Но те самите не са виновни, че са се родили такива. А можеха да се родят Българи. Това е. Може да съм ултра-краен, идиот, простак, но съм прав.

Не ми говори за любовта, че дошла и за това станало така...
PMEmail Poster
Top
Skarlet
Публикувано на: 29.9.2006, 18:38
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 20
Участник # 532
Дата на регистрация: 2-August 06



QUOTE
Аз искам да те запитам Скарлет, ти лично с какво можеш да се ангажираш, така че с действията си да допринесеш за изправянето на Българската нация и дух там в Испания?


Наистина не знам. Разбира се, доколкото ми е възможно, се опитвам да променя мнението на хората за България и българите, да им покажа, че българите се са само цигани и мафия, както ни изкарват, а че повечето са като мен - умни, образовани, трудолюбиви и честни. Работата ми е такава, че постоянно съм сред много хора и понеже все още говоря с лек акцент, непрекъснато ме питат от къде съм и аз им разказвам за България, особено горда съм с историята ни и кирилицата, която си е наша, българска, а не руска, както си мислеха повечето, преди да ме срещнат. Също така се опитвам да обясня и за циганите, защото почти винаги ме питат, дали наистина се отнасяме толкова зле с тях, както пише по вестниците, та им казвам за истинското положение на нещата, че циганите всъщност живеят по-добре от повечето българи.
За съжаление, тук не познавам други българи и просто не знам, какво бих могла да направя.


--------------------
??????? ??, ???????? ?? ????????? -
??????? ???? ???? ????????.
???? ?? ?????. ?????? ?? ???????.
??????? ?? ?????? ??? ??????.
????? ?????? ? ???? ?????? ?????,
??????? ?? ??????????? ?? ????.
?? ?????? ? ???? ???-???????. ????? ???
?? ????? ? ????????????? ??????.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.9.2006, 18:40
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Запознат @ Sep 29 2006, 06:18 PM)
Аз искам да те запитам Скарлет, ти лично с какво можеш да се ангажираш, така че с действията си да допринесеш за изправянето на Българската нация и дух там в Испания?

Наистина може ли с нещо лично да допринесе?
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.9.2006, 18:42
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Skarlet @ Sep 29 2006, 06:38 PM)
QUOTE
Аз искам да те запитам Скарлет, ти лично с какво можеш да се ангажираш, така че с действията си да допринесеш за изправянето на Българската нация и дух там в Испания?


Наистина не знам. Разбира се, доколкото ми е възможно, се опитвам да променя мнението на хората за България и българите, да им покажа, че българите се са само цигани и мафия, както ни изкарват, а че повечето са като мен - умни, образовани, трудолюбиви и честни. Работата ми е такава, че постоянно съм сред много хора и понеже все още говоря с лек акцент, непрекъснато ме питат от къде съм и аз им разказвам за България, особено горда съм с историята ни и кирилицата, която си е наша, българска, а не руска, както си мислеха повечето, преди да ме срещнат. Също така се опитвам да обясня и за циганите, защото почти винаги ме питат, дали наистина се отнасяме толкова зле с тях, както пише по вестниците, та им казвам за истинското положение на нещата, че циганите всъщност живеят по-добре от повечето българи.
За съжаление, тук не познавам други българи и просто не знам, какво бих могла да направя.

Сериозно ли няма други българи? Особено в Мадрид те са твърде много. Събират се в гръцката църква, защото май няма Българска, доколкото знам. Все някъде има, където се събират. Малко ни пързаляш...
PMEmail Poster
Top
Skarlet
Публикувано на: 29.9.2006, 18:53
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 20
Участник # 532
Дата на регистрация: 2-August 06



QUOTE
Сериозно ли няма други българи? Особено в Мадрид те са твърде много. Събират се в гръцката църква, защото май няма Българска, доколкото знам. Все някъде има, където се събират. Малко ни пързаляш...


Живея в малък туристически град, в най-долната част на Испания, само няколко километра вода ни делят от Африка. Знам, че в Испания има много българи, по официални данни, законнопребиваващите са около 170 000, а колко са нелегалните - не мога да кажа. Просто аз не познавам никого тук, сигурно има и други българи , но аз лично не ги познавам.


--------------------
??????? ??, ???????? ?? ????????? -
??????? ???? ???? ????????.
???? ?? ?????. ?????? ?? ???????.
??????? ?? ?????? ??? ??????.
????? ?????? ? ???? ?????? ?????,
??????? ?? ??????????? ?? ????.
?? ?????? ? ???? ???-???????. ????? ???
?? ????? ? ????????????? ??????.
PM
Top
Севар
Публикувано на: 29.9.2006, 19:10
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Хайде, успокойте топката най-сетне. Скарлет, съжалявам, но аз съм останал с впечатлението, че емигрантите мислят единствено за себе си. Само как да "успеят навън". Това "успяване" си е чиста проба самоунищожение, но не искам да задълбавам, че това е неприятна тема. Нашата кръв се изтича и разпилява. Това си е трагедия за нас и не е повод за обиди.
Скарлет, интересно толкова ли не може да намерите някакъв начин да ни помогате в нашата борба. Ако разбира се искате.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020