www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Медальони разни


Страници: (11) « първа ... 6 7 [8] 9 10 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Медальони разни
iss
Публикувано на: 20.6.2008, 20:36
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Tiwaz обърнат или в странична позиция: Блокирана е личностната енергия и творческия устрем. Блокиране на умствената дейност, прекалено анализиране, прекалена саможертва, несправедливост, дисбаланс. Борба, война, конфликт, победа на конкуренцията. Угасваща страст, проблеми в общуването и възможна раздяла.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Миро
Публикувано на: 20.6.2008, 20:44
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Е тя си е така, де - със стрелката нагоре smil4334ad1724132.gif Както и втората, както и третата руна. Не разбирам кое не му е наред, освен, че след третата трябва да има още някаква според теб.
PMUsers Website
Top
iss
Публикувано на: 20.6.2008, 20:52
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



"Стрелкичката" е в странична позиция...Тази в средата мисля че е неправилно разположена ,но преди това бих искала да се убедя коя от двете руни е М или П?На снимката не е много ясно.


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
anti666
Публикувано на: 20.6.2008, 20:58
Quote Post












QUOTE (Миро @ Jun 20 2008, 05:47 PM)
Браво smil4334abded4493.gif Сериозно момче си smil4334ad1724132.gif
Въпросът е какво да се пише в молбата, защото ако кажеш, че един твой приятел иска да направи същата ... Всъщност нас ни интересуват знаците, тяхното разположение и от двете страни, за да разберем как е ориентиран IYI.
Айде някой по-умен да формулира по-натам "за целите на изследването на знаците от Розетата, свързано с вярата на българите" smil3dbd4e398ff7b.gif

Заги, няма да ти разрешат да я снимаш, ако въобще има нещо там. Бъди сигурен в това. По същите причини, по които няма актуални снимки от този най-важен символ за Българската държава. Който ходи там все пак, нека да си отпечата с добър принтер снимите на оригиналната Розета. Публикуваните тук черно-бели за възможно най-доброто, което може да се намери. Нека да я сравни на място с това, което ще види в НАИМ. Да обърне особено внимание на отчупените крайчета в резултат на годините, които са видни по снимките. Досещате се, че повечето български артефакти, които са по музеите са копия. Оригиналите отдавна са зад граница или в частните колекции на братя Бобокови и Черепа.
Top
Публикувано на: 20.6.2008, 21:30
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Може да опиташ с молбата до директора,но дублирай с някой твой човек с мощен телефон с камера или малък цифров апарат без да е в режим светкавица.
PM
Top
Миро
Публикувано на: 20.6.2008, 21:44
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE (iss @ Jun 20 2008, 08:52 PM)
"Стрелкичката" е в странична позиция...Тази в средата мисля че е неправилно разположена ,но преди това бих искала да се убедя коя от двете руни е М или П?На снимката не е много ясно.

Тук погледни формула номер 4.
Сега си представи, че плъзгаш по кожата на самата гривна крайните две към средната, за да ги събереш една до друга. Нищо не е завъртяно или обърнато, iss smil4334ad1724132.gif
PMUsers Website
Top
Миро
Публикувано на: 20.6.2008, 21:44
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE
Който ходи там все пак, нека да си отпечата с добър принтер снимите на оригиналната Розета. Публикуваните тук черно-бели за възможно най-доброто, което може да се намери. Нека да я сравни на място с това, което ще види в НАИМ. Да обърне особено внимание на отчупените крайчета в резултат на годините, които са видни по снимките.

Заги, това е добра идея от страна на anti666 smil4334abded4493.gif
PMUsers Website
Top
iss
Публикувано на: 20.6.2008, 22:08
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Миро @ Jun 20 2008, 09:44 PM)
QUOTE (iss @ Jun 20 2008, 08:52 PM)
"Стрелкичката" е в странична позиция...Тази в средата мисля че е неправилно разположена ,но преди това бих искала да се убедя коя от двете руни е М или П?На снимката не е много ясно.

Тук погледни формула номер 4.
Сега си представи, че плъзгаш по кожата на самата гривна крайните две към средната, за да ги събереш една до друга. Нищо не е завъртяно или обърнато, iss smil4334ad1724132.gif

Това което виждам там няма нищо общо с руната Уруз и ето защо аз оставам с впечатление че това е неправилно разположена Perthro ...
Уруз изглежда ето така:

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Богатир
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



iss ще се радвам, ако направиш тема свързана с руническите символи, обяснения на техните значения, препратки към подобни сайтове и т.н. Това е интересна област от знания, която не съм срещал
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



QUOTE (Bogatir @ Jun 21 2008, 07:37 AM)
iss ще се радвам, ако направиш тема свързана с руническите символи, обяснения на техните значения, препратки към подобни сайтове и т.н. Това е интересна област от знания, която не съм срещал

Присъединявам се към Богатир.Има и още доста навътре в темата хора,които считам ще се почувстват провокирани да изкажат мнение.
PM
Top
iss
Публикувано на: 21.6.2008, 18:43
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Bogatir @ Jun 21 2008, 07:37 AM)
iss ще се радвам, ако направиш тема свързана с руническите символи, обяснения на техните значения, препратки към подобни сайтове и т.н. Това е интересна област от знания, която не съм срещал

С удоволствие бих направила тема,защото това е интересна и полезна информация...за съжаление повечето материали в интернет са на английски...ще помисля как да го оформя,ако не ме изритат до тогава от тук...(току що ме пратиха :"да бъркам руни",но такъв израз смо глупак би използвал...)
Искам да се извиня на Миро,че му обещах информация,но така и не намерих време да я систематизирам за да му послужи за изделията...
Ако пусна тема за руните ,ще споделя с вас личния си опит и преживявания...ще ви разкажа как руните ме "доведоха" в този сайт...Всеки би могъл да опита,но не е безопасно...


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Богатир
Публикувано на: 21.6.2008, 18:50
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



О аз няма да опитвам! Просто искам да знам повече за символиката, която ни обгражда и да я разчитам по-добре. Защото много хора сигурно знаят, че символиката е едно от кодираните послания отправени към човечеството, чрез различните медии и реклами. Просто искам, като видя някоя позната руна да ми светне червената лампичка и да съм запознат какви послания ми се втълпяват. Англоезичните сайтове да не те притесняват, помествай ги. Аз поне проблеми нямам с тях, а сигурен съм и много други.
PM
Top
Заги
Публикувано на: 23.6.2008, 12:58
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 62
Участник # 1 342
Дата на регистрация: 15-February 08



Къде на шега, къде на истина, но подготвих следния текст, озаглавен "ИСКАНЕ" специално от името на Мещера:)

Прикачен файл ( : 62 )
Прикачен файл  ______.doc
PM
Top
Миро
Публикувано на: 23.6.2008, 17:58
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Е защо ще го разкарваш Мещера чак до София, нали ти си там? Мисълта ми е-ще рекат от когото е молбата-той да дойде...
PMUsers Website
Top
Заги
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 62
Участник # 1 342
Дата на регистрация: 15-February 08



Миро, не си ме разбрал:)
Молбата ще я подам аз и от мое име, просто я нарекох "Искане" по настояване на Мещера:) И той си е напълно прав - няма какво да се молим да ни пускат, ние ИСКАМЕ, защото сме в правото си на българи:)))


Да разбирам, че нямате препоръки по текста и да я пускам, нали така?
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (11) « първа ... 6 7 [8] 9 10 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020