www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Медальони разни


Страници: (11) « първа ... 2 3 [4] 5 6 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Медальони разни
ime
Публикувано на: 24.9.2007, 17:20
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



значи слънцето трябва да показва север, нали така? т.е. да сочи нагоре, към слънцето, ако го носиш на врата?


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
Миро
Публикувано на: 25.9.2007, 11:55
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE (Елтимир @ Sep 24 2007, 06:53 PM)
Схемата си работи. Точно затова някои като БНС произвеждат Седмолъчицата с разместени и дори измислени знаци.

И още по-лошо-отрязаха единия лъч, за да сложат пламък някакъв си ... Също голяма грешка е според мен, че знаците са изрязани през цялата дебелина на метала, защото обърната обратно такава Розета даже не ми се мисли какво излъчване има. Но всеки с акъла си, а за мен най-важното е вътрешното усещане smil4334ad1724132.gif
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 26.9.2007, 15:15
Quote Post












QUOTE (Миро @ Sep 25 2007, 11:55 AM)
QUOTE (Елтимир @ Sep 24 2007, 06:53 PM)
Схемата си работи. Точно затова някои като БНС произвеждат Седмолъчицата с разместени и дори измислени знаци.

И още по-лошо-отрязаха единия лъч, за да сложат пламък някакъв си ... Също голяма грешка е според мен, че знаците са изрязани през цялата дебелина на метала, защото обърната обратно такава Розета даже не ми се мисли какво излъчване има. Но всеки с акъла си, а за мен най-важното е вътрешното усещане smil4334ad1724132.gif

Точно това е. Най-важното е вътрешното усещане. По тази причина, колобърските атрибути, както и всички тези сакрални предмети са били изработвани от много чисти по душа майстори, които са го имали това вътрешно усещане. Според тангрианството тези ковачи, както са известни, са били надарени от Хор и уважавани от древните българи, на едно ниво с народните лечители, баячите и помощниците на колобърите.
Миро, имам и едно конкретна молба към теб - виждаш оригиналните снимки, диаметъра на Розетата го имаш, с елементарна сметка можеш да изчислиш и този на вътрешния кръг. (погледни от долната страна, че е издаден, символизиращ слънцето). Материала също ти е известен - бронз.
Нека символа IYI да си е от другата страна и халката, с която се закача да не е на лъча, а както си е - в централния кръг и ориентирана по същия начин. Като се замисли човек, ако тя (халкичката) се завърже откъм горната страна (към лъча на Слънцето), е възможно и да се използва като медальон, макар и да е леко изправен, заради точката на окачване. Символа IYI ще дойде откъм гърдите, ориентиран нагоре.
Ако изработиш такова нещо - то ще е най-близко до оригинала, и на-важното -ще е направено от тангрианин. Едва ли досега има такова изработено нещо.
А за изрязаните през метала символи си напълно прав, отделно някои от тях конструктивно не могат да се изрежат напълно (като триъгълника) и вече нямат нищо общо с оригиналния символ.
Ако там наистина има вложен умишлено друг смисъл - БНС трябва да си помислят какво правят и накъде ги водят. За сега аз само откривам несъответсвия, коментарите ги оставам на други хора
Top
Миро
Публикувано на: 26.9.2007, 19:41
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE
Символа IYI ще дойде откъм гърдите, ориентиран нагоре.

Навремето, когато мислих по проекта естествено и за този знак се почудих къде да го сложа. Знаех, че е от другата страна, но пък нямаше да се вижда, затова реших да е отпред при другите руни, още повече, че с това не се нарушава конфигурацията му и съответно и излъчването му.

За другото май не те разбрах...мислиш, че трябва друг лъч да е нагоре ли? Избрах именно този, защото в него присъства соларния знак, това което е като равнораменен кръст(поне така беше обяснено някъде, че е соларен знак) и буквата Ж-като Живот smil4334ad1724132.gif

Халката, през която минава синджира може да се сложи отзад на лъча, който сочи нагоре, но си мисля, че ще наруши баланса в композицията. Както съм сложил сега халката-тя е извън Розетата всъщност и си мисля, че е добре.

Радостно е, че се води дискусия за символите, мисля че са важен елемент, но пак ще кажа-най-важното е с какво усещане се носят, с какво вътрешно убеждение. smil4334ad1724132.gif
PMUsers Website
Top
anti666
Quote Post












"За другото май не те разбрах...мислиш, че трябва друг лъч да е нагоре ли? Избрах именно този, защото в него присъства соларния знак"

Смятам, че твоя ориентир е правилен. Въпроса е, че както и Елтимир казва - трябва да няма промени от оригинала. Тоест, символа IYI трябва да си е отзад. Ако го направиш както е в оригинала на снимката, той ще е изправен нагоре от вътрешната страна до гърдите, ако наистина се носи като медальон. Забележете, че на снимката едната страна на халката е ориентирана точно към този лъч. Долната и страна е между двата лъча. Най-добре би било да се види оригинала, но той вече е покрит предвидливо от същите тези, които пускат фалшификатите с изместените символи.

"Както съм сложил сега халката-тя е извън Розетата всъщност и си мисля, че е добре."

За медальон е добре, но за друго - не. Ако имаш възможност все пак, направи го както е оригинала. Нямам нищо против украшенията, нека да си ги носят хората - ако искаш и от злато им ги направи, но тук и Елтимир го казва, че оригинала трябва за малцината хора, които наистина вярват. Просто е дошъл този момент, защото те ще имат нужда от тази защита. Обръщам се именно към теб, Миро защото и някой друг да го направи, то ще е за пари. При теб има и вътрешно чувство.



Top
Миро
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Добре, до тук е ясно smil4334ad1724132.gif Да уточним какво представлява изпъкналото, което е откъм страната на руните(странно, че на другата снимка го няма...там даже вдлъбнатина има...).
Виждам го като конус някакъв, срязан от двете страни, посоката е ясна... Смятате ли, че има дупка в него, през която евентуално да минава синджир примерно? Или е само един плътен .... конус да го наречем?

И другото-знакът IYI както на снимката ли да бъде или може както сега го правя?

Амбицирахте ме, ей smil4334ad1724132.gif Благодаря за което!
PMUsers Website
Top
iss
Публикувано на: 27.9.2007, 17:21
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Искам да вмъкна едно предупреждение относно притежанието на бижута с рунически знаци,тъй като изработката не е гаранция за тяхната защитна или някаква друга сила.Изисква се добро познание и духовна чистота на притежателя.... smil4334ad1724132.gif


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
anti666
Публикувано на: 27.9.2007, 19:06
Quote Post












Привет iss, така е и затова всеки си знае.
За изпъкналото откъм страната на руните - за мен това е халкичката, към която се е завързвала Розетата. Древният български ковач едва ли е имал такива инструменти, каквито разполагаме днес, а доколкото знам, не е така лесно да се съедини здраво към вътрешния кръг. Затова е и по-дебела, така е издържала всичките тези векове. А знакът нека да бъде както на снимката. Ако успееш да направиш нещо такова - имаш първата заявка.



Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 27.9.2007, 20:14
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Както и втората - моята! smil4453a9006c2f4.gif


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Фaнaгория
Публикувано на: 27.9.2007, 20:19
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 101
Участник # 840
Дата на регистрация: 24-February 07



Може ли да се направи от злато? Ако да, и аз искам. Ама друго не мога да нося за съжаление...


--------------------
?????? ??????????????????.
?? ?????? ????????????????.
PM
Top
Миро
Публикувано на: 27.9.2007, 20:50
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Като че ли трябва да тръгнем оттам-за какво всъщност е служела Розетата и на кого? Според мен има два варианта-или на Маговете, или на Колобрите. Не знам защо, но ми се струва, че има разлика между Маг и Колобър, ако бъркам-поправете ме.
Ако е била атрибут на Колобъра-нищо не мога да кажа, но ако е на Мага... Той гадае, вещае и как ще използва Розетата за тази цел? Ето какво си мисля...
Изпъкналата част, конусът, всъщност е една ос като на пумпал и Магът е слагал Розетата върху нещо вдлъбнато, така че оста да влезе там и след това е завъртал Розетата(като пумпал). Спира да се движи, Магът е отбелязвал кой лъч сочи към човека, на когото ще гадае и му е казвал, че го очаква здраве , щастлие, късмет и т.н. ... Нали помните как на времето играехме на шише, нещо такова smil3dbd4e398ff7b.gif
Значи, ако е било така, то това трябва да е конус, а не халка за промушване на някаква верижка, за да се носи. Вижте и втория модел Розета-тя пък няма изпъкнал конус, а има вдлъбнато. В този случай Розетата се е слагала върху някакъв изпъкнал конус, за да може да се завърти.
Не помня да съм бил Маг, ама ей такива мисли ми идват smil3dbd4dbc14f3f.gif
PMUsers Website
Top
Миро
Публикувано на: 27.9.2007, 20:59
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE (iss @ Sep 27 2007, 05:21 PM)
Искам да вмъкна едно предупреждение относно притежанието на бижута с рунически знаци,тъй като изработката не е гаранция за тяхната защитна или някаква друга сила.Изисква се добро познание и духовна чистота на притежателя.... smil4334ad1724132.gif

По принцип е така или поне така трябва да бъде. Разбира се не може да се очаква, че всеки един, носещ какъвто и да е български символ е чист духовно(все пак хора сме) , затова съм на мнение, че носенето на тези символи е по-скоро акт на изява за принадлежността към българския род и гордост от тази принадлежност, което пък от своя страна води до търсене на Истината. Ами...не е малко, нали?
PMUsers Website
Top
Дари
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 782
Участник # 766
Дата на регистрация: 19-January 07



Незнам до колко е възможна вероятноста, този издаден конус да е място за хващане, а седемте лъча на Розетата да се поставят в идентична вдлъбнатина някъде и при завъртане да се отключва "нещото".Розетата да е ключ...?
Всички сме гледали филми за египетски пирамиди и за тайни ключове с които при определени условия се отключват врати зад които се крият "интересни неща".

PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 28.9.2007, 13:51
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Миро @ Sep 27 2007, 08:59 PM)
QUOTE (iss @ Sep 27 2007, 05:21 PM)
Искам да вмъкна едно предупреждение относно притежанието на бижута с рунически знаци,тъй като изработката не е гаранция за тяхната защитна или някаква друга сила.Изисква се добро познание и духовна чистота на притежателя.... smil4334ad1724132.gif

По принцип е така или поне така трябва да бъде. Разбира се не може да се очаква, че всеки един, носещ какъвто и да е български символ е чист духовно(все пак хора сме) , затова съм на мнение, че носенето на тези символи е по-скоро акт на изява за принадлежността към българския род и гордост от тази принадлежност, което пък от своя страна води до търсене на Истината. Ами...не е малко, нали?

Миро, молбата ни е, да изработиш символа в оригинал, другото, което казваш е ясно. Не се страхувай, направи символа, както си требе, да му мислят ония, които го правят, както си искат!
Времето на страха мина и Силата е у нас.
PMEmail Poster
Top
ooo
Публикувано на: 28.9.2007, 14:34
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 11
Участник # 1 197
Дата на регистрация: 23-September 07



Аз мисля, че ако чувстваш символиката близка, ако усещаш хармония, когато се взираш в дадения талисман, то той е подходящ за теб, защото вибрациите му не се зблъскват с твоите, а си пасват.
За мен розетата е символ на Българския дух и на Саракта, както и на тенгриянството и връзката със слънцето, за това и ми се струва, че топлия метал е по-подходящ. Символ е на старобългарската философия, знание и сила. Самата розета може да е ползвана за много неща, но да се носи като талисман от хората, които чувстват връзката с българския дух и усещат истинската българска кръв във вените си и зова на своя античен народ, то този талисман би предпазил носителя и би бил проводник на енергиите между носителя, земята ни и слънцето. Носителят би се включил в кръга на обмен на енергия между елементите - Българските. По този начин в пълноценнния затворен кръг на обмен на енергия, носителя би бил предпазен и би черпил от тази енергия - от българската сила. Надявам се да има нещо вярно в логиката ми.

Специялно за розетата съм чувала, че е била също така знак за ранг. В зависимост от ранга е била изковавана от различен метал. Не знам дали това е така със сигурност, но и това е версия.

PM
Top

Topic OptionsСтраници: (11) « първа ... 2 3 [4] 5 6 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020