www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Медальони разни


Страници: (11) « първа ... 3 4 [5] 6 7 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Медальони разни
ime
Публикувано на: 28.9.2007, 20:17
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



Според мен вярата е важна. Ако вярваш че една пръчка ти носи късмет, щастие, здраве или каквото там искаш, то това е вярно. Особено руните имат много голяма сила и енергия. Тези форми са свещени и от човека зависи за какво ще използва тази енергия - за добро или лошо. Най-важното е разпространението на Българските символи и както Миро каза "което пък от своя страна води до търсене на Истината.". Както е записано: "Който търси истината, Бог вижда. И който лъже, Бог вижда."


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
Миро
Публикувано на: 1.10.2007, 10:23
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE (Jordan_13 @ Sep 28 2007, 01:51 PM)

Миро, молбата ни е, да изработиш символа в оригинал, другото, което казваш е ясно. Не се страхувай, направи символа, както си требе, да му мислят ония, които го правят, както си искат!
Времето на страха мина и Силата е у нас.

Работя по въпроса smil4334ad1724132.gif
PMUsers Website
Top
WhiteKNght
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 170
Участник # 1 172
Дата на регистрация: 15-September 07



Искам да споделя как се "разбрахме" с моята розетка. Първият ден се усещаше напрежение... някаква борба smil3dbd4e398ff7b.gif а следващите направо я чувстваш като част от тялото си...има положителност определено. жена ми също много я хареса като излъчване! сега изобщо не ми се сваля, къпя и се и спя с нея.
PMEmail Poster
Top
Фaнaгория
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 101
Участник # 840
Дата на регистрация: 24-February 07



Аз пак да питам... Миро, от злато можеш ли да я направиш? Питам тук, а не в ЛС, защото видях, че има и други алергични като мен smil4334ad4cc8e95.gif


--------------------
?????? ??????????????????.
?? ?????? ????????????????.
PM
Top
Миро
Публикувано на: 3.10.2007, 14:29
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Ще може, Фанагория smil4334ad1724132.gif Нека да я завърша на сребро и чак след това ще мога да кажа колко ще тежи и колко ще струва, разбира се.
PMUsers Website
Top
Миро
Публикувано на: 11.10.2007, 19:03
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Ето какво се получи smil4334ad1724132.gif Кажете си мнението.
User posted image

User posted image

Само да поясня, че конусът си е бял, но така се получи на снимката.
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 11.10.2007, 20:35
Quote Post












Бронзова ще има ли? Ако си я направил - имаш ми заявката.
Top
Публикувано на: 11.10.2007, 20:53
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Това в средата камък ли е?
Харесва ми,ще си поръчам!
PM
Top
Миро
Публикувано на: 12.10.2007, 10:05
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Бронз ... ще питам тези дни в КЦМ-Пловдив дали имат.

Това по средата не е камък, пак сребро си е smil4334ad1724132.gif
PMUsers Website
Top
Миро
Публикувано на: 12.10.2007, 11:17
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Оказа се, че не мога да намеря бронз на лента, затова ще трябва да потърся някой, който лее smil4334ad4cc8e95.gif Ами...ще търся...
PMUsers Website
Top
antijew
Публикувано на: 12.10.2007, 15:37
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



Незнам дали е правилен въпроса ми,но има ли значение горната част на знака- IYI,към кой от Лъчите на Розетата сочи?Имам в предвид руните,които са на него.Защото от снимките на оригинала,които Анти666 беше пуснал в галерията не може да се види.Със снимка просто няма как да се разбере,а сигурно това е важно.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
anti666
Публикувано на: 12.10.2007, 15:56
Quote Post












Миро, когато намериш - тогава. Дори и да го оскъпи, пак си зазлужава. От моя страна заявката я имаш. Като гледам, май си спазил и размерите. Антиджу, въпросът ти е уместен, но единственият начин е да видиш оригиналната розета, която според източници не е вече в Археологическия музей (вероятно този до президенството). Доста време прекарах да търся на коя страна съответства и никъде няма информация. Интуицията ми, а и не само на мен, като гледам и на Миро, както и майстора направил тази на Елтимир говори, че ориентировката е точно както на снимката. Всъщност то си е и най-логично и единствено място. Ако се носи на гърдите соларния равнораменен символ така ще е нагоре (самият конус отива единствено към този лъч, другата страна идва между лъчите), така че ако IYI не е към този лъч (от обратната страна), той ще бъде изкривен като се носи, а трябва да е също нагоре (ако е във вертикална позиция).
Древният майстор го е премерил всичко удивително добре и всеки детайл си има точното място.
Top
anti666
Публикувано на: 12.10.2007, 16:05
Quote Post












Надявам се Миро в прототипа си го е ориентирал точно така, макар да съм почти сигурен, че го е направил именно тъй.
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 12.10.2007, 16:10
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Миро, ако бронза не е на лента а на шайби (които могат да се отлеят или както предложи Мещера да се режат от заготовка на струг) не би ли могло да се ползва за заготовка?

Има и една друга работа - бронзите са много видове. А диаграмата му е по сложна и от желязо-въглеродната диаграма. То по принцип бронза си е сплав на калай и мед , но в промишленоста слагат вътре какво ли още не. В зависимост от процента на калай температурата на топене е между 800 и 1000 градуса. Поне така гледам на диаграмата е дадено.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
antijew
Публикувано на: 12.10.2007, 16:58
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



Анти666,зададох въпроса по-горе,предвид това,което беше казал в един твой поуст:
"Свещенната розетка не е предназначена да виси на гърдите на човек, иначе халката щеше да е на някой от лъчите. Тя е така направена, че свещенният символ IYI да гледа към майката Земя. Руническите символи да са насочни пък към Отключеното Небе. Окачена на връв (като радиостезично махало), тя започва да се клати в присъствието на природен дух (онгъл) или друг вид енергия, което казва на притежателя (колобъра), че не е сам и може да започва свещенодействието."
И затова за което казваш,че е служила в миналото сигурно е важно към кой Лъч ще сочи горната част на IYI,а не как ще стои естетически като накит.Аз бих Я носил дори и "накриво" да е IYI,но да е както оригинала.Това на къде е насочен едва ли ще разберем,щом не си Я намерил в музея,а и да е там,едва ли биха дали на всеки да Я огледа обстойно в ръце,защото само така можем да разберем,а не като е легнала. smil4334ac775281d.gif


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (11) « първа ... 3 4 [5] 6 7 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020