www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Медальони разни


Страници: (11) « първа ... 4 5 [6] 7 8 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Медальони разни
anti666
Публикувано на: 12.10.2007, 17:50
Quote Post












Значи, точно така е. За мен също това е важно и съм ровил къде ли не, за да намеря достоверна информация. Ще се учудиш, ако видиш на колко места (умишлени или не) нещо е променено в Седмолъчицата. Дори се опитвах да сравня в оригиналните снимки леките отупвания от бронза на лъчите как отговарят спрямо обратната страна. Тези снимки между другото са най-доброто, което може да се намери в публикации и тези са от живково време (т.е. преди масоните да вземат властта). Точно както Данчо намери в едно старо списание добре запазени снимки на българския кивот.
Масоните от ТанАкРа съвсем логично биха бутнали нещо там, защото това е колобърски атрибут с голяма предпазваща сила. Веднъж променена, както и други са писали по-горе - вече си губи силата, ако не и повече. Не случайно дадох примера с християнския кръст, обърнат надолу - става вече сатанински символ.
Тази ориентировка е и в седмолъчицата на Елтимир. Отделно соларната руна символизира и първия ден в седмицата - неделя, Sun-day, която в хоризонтално положение се ориентирала към една от посоките на света. Също така, макар и да не са го носили за украшение, за да стигнат до някоя планинска местност, притежателят едва ли би си позволил да го носи в джоба си, а най-вероятно го е окачвал на гърдите си и едва ли би допуснал IYI да е наклонен или обърнат надолу.
И на последно място - косвено, ако Те имаха някои възражения по въпроса за ориентировката, щяха да намерят начин да ни ги предадат. Така че аз го приемам както Миро го е направил.
Другото нещо, което ме накара Георги да се замисля е, съотношението между мед и калай. Обикновено това е 88/12 в полза на медта. Ако се сложи повече мед - ще има по-жълтеникав отенък, но няма да е толкова здрав и устойчив.
Това Миро да си го предцени, важното е отливката да не е с по-малко от 85% мед. Все пак освен всичко друго - Седмолъчицата символизира Медното гумно или свещенния български Саракт. Калаят е добавен само за да го направи по-здрав и да се запази във времето, както е и станало благодарение на Тангра.
Top
Миро
Публикувано на: 12.10.2007, 19:10
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Мисля вече споменах за ориентацията на Y, както в предишния модел, така и в този сочи към лъча със соларния знак.
Размера на тази Седмолъчица - цялата се вписва в кръг с диаметър 43мм., чисто технологично нямам възможност за по-голям размер.

Някой спомена за окачване на Седмолъчицата... значи при това положение трябва да разпробия конусчето. Не знам защо много, много не ми се ще, но ако кажете-няма проблем. Питам, защото ако ще се лее от бронз това трябва да се направи предварително. Ще приказвам с един познат, който е скулптор и лее от бронз smil3dbd4e398ff7b.gif

Разбирам, че и Елтимир има вече такава, щеше ми се и той да вземе отношение, но ... здраве да е, каквото решим-така ще е.
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 14.10.2007, 6:45
Quote Post












Миро, там трябва да е точката на окачване. Вероятно идеята ти е (от халдeйската розета) това да остане като цял конус, но и оригиналната Седмолъчица се окачвала за това място. Има си го описано в по-стари текстове. Отделно и много хора (брой ме и мен) имат намерение да го носят на гърдите си и все някак трябва да е закачена.
Top
Миро
Публикувано на: 14.10.2007, 7:59
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Добре, значи в конуса ще има отвор smil4334ad1724132.gif

Мога да израпортувам, че намерих къде да лея бронз, вчера приказвах с човека. Разбрахме се за 85% мед в бронза и в най-скоро време ще има резултат smil3dbd4e398ff7b.gif За радост и цената ще бъде съвсем поносима, но с точност ще кажа когато направя първата бройка.
PMUsers Website
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 14.10.2007, 9:13
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



На пазара кило бронз като заготовка е 25-30лв. Така, че бронзовата розета ще е по евтина от сребърната при всички случаи.
Но и на кой му пука на каква цена ще е след като не става дума за нещо дето се купува ежедневно, а за нещо съвсем друго. Цената според мен няма значение за нас, а единствено важно е Миро да си покрива разходите и да е освен морално и материално доволен.

Мисля си, че така окачената розета няма да е много удобна за носене по нормалия начин на врата. А за да е удобно дали няма да е удачно при носенето да се прави едно привързване на горния лъч към връвчицата за да стои розетата изправена?


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Публикувано на: 17.10.2007, 23:16
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Миро,можеш ли да отлееш лице от бронз?Или какъвто и да е там ,от металите с които работиш?
А цяла статуя?
Ще се налага ли да търсим големият българин вежди рашидов?! smil3dbd4d8676346.gif
А пет ...статуи?!
PM
Top
Миро
Публикувано на: 18.10.2007, 14:26
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Мещер, какви статуи те блъскат по главата пък сега smil3dbd4dbc14f3f.gif Шегувам се, ей smil4334ad1724132.gif

А ако сериозно питаш-имам приятел, който е скулптор и прави такива неща от бронз.
PMUsers Website
Top
Публикувано на: 20.10.2007, 19:34
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Добре,ще потрябва.
PM
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 21.10.2007, 0:21
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (Мещера @ Oct 17 2007, 11:16 PM)
Миро,можеш ли да отлееш лице от бронз?Или какъвто и да е там ,от металите с които работиш?
А цяла статуя?
Ще се налага ли да търсим големият българин вежди рашидов?! smil3dbd4d8676346.gif
А пет ...статуи?!

пет плюс една...големи...
Към Миро: Мещера не се шегува


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Миро
Публикувано на: 21.10.2007, 8:32
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Нямам нищо против да обсъдим идеята smil4334abded4493.gif Ако не е удобно тук-пишете на ЛС.
PMUsers Website
Top
Миро
Публикувано на: 6.11.2007, 15:52
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Мога вече да ви покажа и бронзовата Седмолъчица smil4334ad1724132.gif Мисля, че стана добре, по-късно през седмицата ще я снимам с професионален апарат, а тази снимка е от мобилен.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)
PMUsers Website
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 6.11.2007, 16:54
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Поздравления за работата.
Миро, няма какво да снимаш -то и така се вижда качеството. Също като на сребърния вариант. Само че тук се чувства топлината на бронза.
Казвай колко струва и да ти поръчам 2 броя. За мен и за форумеца с който се виждахме преди точно седмица и ме помоли да му взема една, та да спестим от куриерските такси.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Запознат
Публикувано на: 6.11.2007, 17:12
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



И аз искам една Миро!
Направил си я СУПЕР, нямам думи!
PM
Top
Миро
Публикувано на: 6.11.2007, 17:18
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Благодаря, момчета, радвам се, че ви хареса smil4334ad1724132.gif
PMUsers Website
Top
АлексТТ
Публикувано на: 7.11.2007, 12:35
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 54
Участник # 657
Дата на регистрация: 7-November 06



Здравей,Миро!Как ще става поръчването?
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (11) « първа ... 4 5 [6] 7 8 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020