www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Медальони разни


Страници: (11) « първа ... 5 6 [7] 8 9 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Медальони разни
Миро
Публикувано на: 7.11.2007, 15:25
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Може в лично съобщение, АлексТТ smil4334ad1724132.gif

Само да кажа, че една от машинките ми е на ремонт, та може малко да се забавя с изпълнението, ама знам, че ще изтърпите smil4334ac775281d.gif
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 13.11.2007, 17:02
Quote Post












Гледам, че вече и други носят Розетата макар и да не знам, чия изработка е.
http://www.youtube.com/watch?v=UDUtKFvcI_E
Да не говорим, че в новия му клип има и доста тенгрианска тематика. Добре, добре
http://www.youtube.com/watch?v=pxXbfMuISoY
Миро, чакаме изработката.
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 13.11.2007, 17:11
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Аз си получих от Миро розетата от бронз, а както и още една - за този на който му обещах. Нека да каже кога да му я предам.
Изработката е същата като сребърната, то се вижда на снимката пусната от Миро. Може да се огледаш в нея.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Миро
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Налага се отново да поговорим за бронзовата Розета, защото най-после получих потвърждение за нещо, за което ме бяха предупредили. Ще разберете и защо спрях да правя Розетата именно от бронз.
Получих обвинения от Спорт-Здраве във форума на ХНЕТ за неправилно подреждане и ориентиране на символите в Розетата, вследствие на което:
QUOTE
Като цяло не го понесох добре медальона.Вярно - носех го на врат,въпреки,че целта на медальона не е известна(тоест всичко до сега може да се обори лесно),и се падаше точно над сърдечната ми чакра,което навярно също не беше добра идея.
Отначало пареше доста.Опитах да свикна,но бавно се засилваше и чувтвото на дискомфорт ставаше непоносимо.След време ме боцкаше,сърбеше,мястото се зачервяваше.
Оставих я така и не я носех,както си бях намислил.Като поразпитах,се оказа че други са изпитвали дискомфорт при носенето.

Пак да кажа, че бях предупреден да спра изработването на Розетата от бронз, защото с някои от хората, които ще си я поръчат тя няма да си пасне, меко казано. Дори още по-лошо-има опасност поради незнание за действителната сила на Розетата и вследствие на неправилни действия с нея да предизвикат процеси, които не са по силите им да управляват. Оставаше ми само да се моля за всеки един, на когото я изпратих, да я използва само и единствено според Волята Му.
На първо време-не я носете като медальон. Най-добре "разтоварете" я от всякакви ваши желания и очаквания да ви помага или да ви защитава, просто си я имайте като едно добро копие на ценен български артефакт. Не си правете никакви експерименти с нея, освен ако не сте с ясното съзнание, че сте Колобри smil3dbd4dbc14f3f.gif Не е лошо и да се върнете назад по темата, за да прочетете предупрежденията на iss и anti666 (ако не се лъжа).
Всичко това се отнася до бронзовия вариант, сребърният е напълно неутрален и по никакъв начин не може да навреди. Ще бъде добре, ако и други споделят какви впечатления имат откакто притежават бронзовия вариант, а аз, ако получа още информация, също ще я споделя.
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 18.6.2008, 12:08
Quote Post












"Пак да кажа, че бях предупреден да спра изработването на Розетата от бронз, защото с някои от хората, които ще си я поръчат тя няма да си пасне, меко казано"
Добре де, а другите? Съзнаваш ли, че ти си единствения, който ги изработва по този начин. Така лишаваш хора, които наистина имат нужда точно от такъв вид Розета. Ако на някой не му пасва - просто да я захвърли някъде и толкова. Това за неправилното подреждане е във връзка с розетите, които се продават от БНС, а не за тези на Миро. Напълно естествено е в началото човек да чувства в началото дисбаланс, докато астралното му тяло я приеме, един вид лека форма на колобърска болест. Иначе Миро е прав че точно този модел не е за ежедневна употреба. Още повече, че самата Розета някога е носена не просто от колобър за обикновени нужди. Тя се е използвала директно от защитниците на Саракта, както и от Съвета при свещенодействия, касаещи бъдещето на България и света. Т.е. за много по-сериозно неща от изпращане на някой починал до долния свят или лечение на болен. Мисълта ми е, че е повече от ясно за какво трябва да се използва подобна Розета. Духът-покровител в нея е от много по-висша йерархия както при други шамански амулети. Затова от всички тангриански народи, единствено българите сме имали такъв символ. Просто е излишно да се надяваш, че тя ще ти помогне да си вземеш някой изпит например или да се сдобриш с гаджето си. Да не говорим, че трябва да се носи единствено от човек с изцяло българско самосъзнание. След като сме в края на Проклятието и идва време разделно - Седмолъчицата ще трябва изключително много не само на колобърите, но и на всеки, който има намерение да защитава България и да възстанови Саракта.
Top
anti666
Публикувано на: 18.6.2008, 13:13
Quote Post












"Ще бъде добре, ако и други споделят какви впечатления имат откакто притежават бронзовия вариант, а аз, ако получа още информация, също ще я споделя. "

Аз преди време се бях снабдил тъкмо с три от Розетите на Миро. И си направих един експеримент без да искам. Бях ги забравил в джоба на якето си, което използвах като възглавница под главата си. Цяла нощ се въртях в полусън, а на сутринта ме втресе както си му е реда. Чак горе в планината следобед се оправих. Сам съм си виновен, че не ги махнах оттам, но поне знам как действат. Сега моята Розета я използвам само когато се налага.
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.6.2008, 13:39
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 093
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Просто е излишно да се надяваш, че тя ще ти помогне да си вземеш някой изпит например или да се сдобриш с гаджето си.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Вярно е, че и такива, ще ги има smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif Вихрещата се мания по врачки и екстрасенси в България, само до такива тъпизми може да доведе, до такъв начин на свеждане и употреба на висши сили. Висшите сили не обслужват елементарното битово ниво и дребните човешки страсти. И тъй като във всеки от нас има такива, почва горенето, хигиенизирането на телата. Затова ще ги боли завалиите, но по-хубаво е да ги заболи и след това да им светне нещо, отколкото нищо да не им светне и да си останат пасящо стадо.
В крайна сметка седмолъчицата е ключ, с който се свиква Космичния Съвет, но това не е за всеки и не може да бъде задействана, от когото и да е, още по-малко от небългарин.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.6.2008, 13:49
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 093
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ Jun 18 2008, 12:08 PM)
"Пак да кажа, че бях предупреден да спра изработването на Розетата от бронз, защото с някои от хората, които ще си я поръчат тя няма да си пасне, меко казано"
Добре де, а другите? Съзнаваш ли, че ти си единствения, който ги изработва по този начин. Така лишаваш хора, които наистина имат нужда точно от такъв вид Розета. Ако на някой не му пасва - просто да я захвърли някъде и толкова. Това за неправилното подреждане е във връзка с розетите, които се продават от БНС, а не за тези на Миро. Напълно естествено е в началото човек да чувства в началото дисбаланс, докато астралното му тяло я приеме, един вид лека форма на колобърска болест. Иначе Миро е прав че точно този модел не е за ежедневна употреба. Още повече, че самата Розета някога е носена не просто от колобър за обикновени нужди. Тя се е използвала директно от защитниците на Саракта, както и от Съвета при свещенодействия, касаещи бъдещето на България и света. Т.е. за много по-сериозно неща от изпращане на някой починал до долния свят или лечение на болен. Мисълта ми е, че е повече от ясно за какво трябва да се използва подобна Розета. Духът-покровител в нея е от много по-висша йерархия както при други шамански амулети. Затова от всички тангриански народи, единствено българите сме имали такъв символ. Просто е излишно да се надяваш, че тя ще ти помогне да си вземеш някой изпит например или да се сдобриш с гаджето си. Да не говорим, че трябва да се носи единствено от човек с изцяло българско самосъзнание. След като сме в края на Проклятието и идва време разделно - Седмолъчицата ще трябва изключително много не само на колобърите, но и на всеки, който има намерение да защитава България и да възстанови Саракта.

Аз съм "За" Миро да запази 2-3 броя бронзови розети. При едни може да гори за да ги хигиенизира, за други, може да ги стимулира.
PMEmail Poster
Top
Дари
Публикувано на: 19.6.2008, 17:48
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 782
Участник # 766
Дата на регистрация: 19-January 07



QUOTE (anti666 @ Sep 24 2007, 02:54 PM)
Ако някой има възможност да отиде до НИМ/АМ или където пише последно, че е АМ-ната и да провери дали розетата е още там. С оглед последните събития, убеден съм, че няма да я намери, глътната е в някой търбух.

Когато прочетох това предположение на анти666 се почувствах лично ограбена. След известно време на още две места в интернет от още двама различни човека прочетох същите предположения относно съдбата на Розетата и реших, че аз /както и всеки друг Българин/ имам правото да търся сметка и да задавам въпроси на хората, които са упълномощени да съхраняват тези безценни наследства, които имаме. И така разпратих писма до няколко институции с въпрос къде е нашата безценна Розета и ето един от отговорите, които получих:
QUOTE
Подател:  AIM-BAS <aim-bas@aclubcable.com>  добави в адреси
До: dary apostolova <dary.78@abv.bg> 
Относно: Re: 
Дата: Четвъртък, 2008, Юни 19 16:00:41 EEST 

Здравейте, Розетата е изложена в зала Средновековие на Националния археологически музей. Заповядайте!
Е.Тодорова

Национален Архиологически Институт и Музей
Но за да не предполагаме, а да сме сигурни в истинноста в думите на Г-жа Е. Тодорова, добре би било ако някой съфорумец от София отдели време и провери лично и на место.
А във връзка с това:

QUOTE
Това за неправилното подреждане е във връзка с розетите, които се продават от БНС, а не за тези на Миро.

Ако наистина някой се ангажира и отиде, може и да я снима и от двете страни, така че да видим със сигурност как е разположен знака IYI спрямо обратната страна,за да не търпим излишни критики, на база предположения.
PM
Top
Миро
Публикувано на: 19.6.2008, 19:09
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Не съм много сигурен дали е разрешено снимането, но поне може да се попита или да се помоли някой служител там да изясни въпроса.
PMUsers Website
Top
Заги
Публикувано на: 20.6.2008, 16:10
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 62
Участник # 1 342
Дата на регистрация: 15-February 08



Опитах да проуча въпроса на място. За сега има следната информация:

По думи на служител, в музея се намира автентичната розета, намерена в Плиска. Както обаче се досещате, тя няма как да зная или да провери това.

Относно снимките - възможно е да бъде снимана, след като се предварително бъде получено разрешение от директора на музея. То се получава в отговор на подадена Молба (свободен текст), в която се описва за какво ще бъдат използвани снимките...

Мога да направя това до средата на другата седмица, освен ако нямате други идеи и предложения...
PM
Top
Миро
Публикувано на: 20.6.2008, 17:47
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Браво smil4334abded4493.gif Сериозно момче си smil4334ad1724132.gif
Въпросът е какво да се пише в молбата, защото ако кажеш, че един твой приятел иска да направи същата ... Всъщност нас ни интересуват знаците, тяхното разположение и от двете страни, за да разберем как е ориентиран IYI.
Айде някой по-умен да формулира по-натам "за целите на изследването на знаците от Розетата, свързано с вярата на българите" smil3dbd4e398ff7b.gif
PMUsers Website
Top
Публикувано на: 20.6.2008, 19:40
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Уважаеми г-н директор на музея,

с оглед на факта,че във Вашият музей се намира експонат еди-кой си номер,седмолъчната Розета от Плиска,и с оглед на това,че аз като българин изключително много държа на корените си и на всичко свързано с Българщината от дълбока древност до днес Ви отправям следното ИСКАНЕ /не молба!/:
В удобно за музея време да направя няколко снимки на Розетата,които да ми послужат в моите научни търсения по тематиката за древните български вярвания.
дата с уважение

................................
РР -И да я кача в сайта на Воините на Тангра... smil4341944e6b0c8.gif

Това разбира се,ще се наложи да го пропуснеш...Успех,Заги!
PM
Top
iss
Публикувано на: 20.6.2008, 20:19
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Миро @ Jun 17 2008, 12:21 AM)
Налага се отново да поговорим за бронзовата Розета, защото най-после получих потвърждение за нещо, за което ме бяха предупредили. Ще разберете и защо спрях да правя Розетата именно от бронз.
Получих обвинения от Спорт-Здраве във форума на ХНЕТ за неправилно подреждане и ориентиране на символите в Розетата, вследствие на което:
QUOTE
Като цяло не го понесох добре медальона.Вярно - носех го на врат,въпреки,че целта на медальона не е известна(тоест всичко до сега може да се обори лесно),и се падаше точно над сърдечната ми чакра,което навярно също не беше добра идея.
Отначало пареше доста.Опитах да свикна,но бавно се засилваше и чувтвото на дискомфорт ставаше непоносимо.След време ме боцкаше,сърбеше,мястото се зачервяваше.
Оставих я така и не я носех,както си бях намислил.Като поразпитах,се оказа че други са изпитвали дискомфорт при носенето.

Пак да кажа, че бях предупреден да спра изработването на Розетата от бронз, защото с някои от хората, които ще си я поръчат тя няма да си пасне, меко казано. Дори още по-лошо-има опасност поради незнание за действителната сила на Розетата и вследствие на неправилни действия с нея да предизвикат процеси, които не са по силите им да управляват. Оставаше ми само да се моля за всеки един, на когото я изпратих, да я използва само и единствено според Волята Му.
На първо време-не я носете като медальон. Най-добре "разтоварете" я от всякакви ваши желания и очаквания да ви помага или да ви защитава, просто си я имайте като едно добро копие на ценен български артефакт. Не си правете никакви експерименти с нея, освен ако не сте с ясното съзнание, че сте Колобри smil3dbd4dbc14f3f.gif Не е лошо и да се върнете назад по темата, за да прочетете предупрежденията на iss и anti666 (ако не се лъжа).
Всичко това се отнася до бронзовия вариант, сребърният е напълно неутрален и по никакъв начин не може да навреди. Ще бъде добре, ако и други споделят какви впечатления имат откакто притежават бронзовия вариант, а аз, ако получа още информация, също ще я споделя.

Миро,няма значение материала на който се изписват руническите знаци ...предупрежденията са с еднаква сила за сребро,дърво ,хартия,глина....Освен това готовите съчетания от руни,не са предпочитане...Ще ти дам пример за една от гривните които има в каталога ти ...това е "формулата за любов"...И значението на една от използваните руни,която според знанието стояща в края има отрицателна стойност ...това е необратимата Х(Gebo).
QUOTE
Фонетичен еквивалент: " g"
Номер: 7
Елемент: Въздух
Цвят: Тъмносин
Време: 7-ми час
Ден: Четвъртък
Месец: Февруари

Гадателски значения:
Права: Дарове които могат да бъдат под формата на лична саможертва или щедрост, показващи баланс на личността.Във всички сфери, свързани с промени, включително договори, лични взаимоотношения и партньорство.

Gebo в странична позиция (Gebo не може да бъде обърнат, но може да е в странично положение): Алчност, самота, зависимост, прекалена саможертвеност. Задължение, тежък труд, лишение, подкупване (подкупи).


Умилостивява. Унищожава проклятията, кармично обременяване чрез жертва насочена към целта или действието. Знак под който може да бъде направен всякакъв дар към боговете. В листа на Один е последната и означава тайна. Тайната на жертвата.

Това е руната на съдружието във всички области. Съдържа силата да обединява енергиите на двама или повече хора с цел да се създаде сила която е много по-голяма от техните сили взети поотделно. Това е първичната руна на любовната и секс магията. Увеличава магическите способности и сили. Носи умствено и психическо равновесие.

Руна за сексуална магическа иницияция. Мистичен съюз. Носи хармония между братя и сестри и между любовници.

За да има положителен ефект а не отрицателно въздействие след Гебо трябва да има рунически знак затварящ формулата...За Gebo могат да се напишат няколко страници доста интересна информация...Знакът в средата е разположен неправилно, а при руните това е недопустимо...

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Миро
Публикувано на: 20.6.2008, 20:34
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE
Миро,няма значение материала на който се изписват руническите знаци ...предупрежденията са с еднаква сила за сребро,дърво ,хартия,глина...

В случая с тази Розета е от значение smil4334ac775281d.gif

За нещата от сайта, които са със скандинавски руни-взех ги от един сайт така, както са във вид на формули. Двама човека преди това ми го препоръчаха, като и за двамата направих по нещо. Нямам представа от подреждането им във формули, но общо-взето ги усещам като неутрални, сиреч безобидни.
PMUsers Website
Top

Topic OptionsСтраници: (11) « първа ... 5 6 [7] 8 9 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020