www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Книгата на Завета


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Книгата на Завета
Локи
Публикувано на: 22.11.2005, 22:32
Quote Post


дебелооки
***

Група: Участници
Съобщения: 124
Участник # 119
Дата на регистрация: 24-September 05



Интересуваме от къде мога да си намеря древната българска книга " Книгата на завета"?
Това е може би най-сериозния документ за древната ни вяра. Жалко ,че заради жълтите червеи- евреите никога няма да види бял свят така като Тората , Библийката, Кората, Авестата , Бундахишин, Ригведа и др, свещени книги..


--------------------
“?? ???????? ???????? ??. ??????? ???? ? ?????? ? ??????????????? ? ????, ?? ???, ???? ?? ?? ??????? ????????? ?????? ???????? ????.”
?????????? ???????
PM
Top
Mistique
Публикувано на: 22.11.2005, 23:44
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



???

Не съм чувала за тази книга, но често срещам референции за книгата на живота..

И аз съм любопитна!
PMEmail Poster
Top
Bell
Публикувано на: 23.11.2005, 2:22
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Коя книга на живота Мистик-тази на Йов ли?
PM
Top
Mistique
Публикувано на: 23.11.2005, 10:44
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Не съм сигурна Бел - и аз ги бъркам... smil4334ad1724132.gif Локи ще обясни.

Моето разбиране е, че говорим за книги / завети от библиите или свещени завети.
PMEmail Poster
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 23.11.2005, 12:08
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Прочетете "Отвъд човечеството" на Елтимир - много неща има там.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Локи
Публикувано на: 23.11.2005, 16:42
Quote Post


дебелооки
***

Група: Участници
Съобщения: 124
Участник # 119
Дата на регистрация: 24-September 05



Чел съм я , Чета и "Кръгове" и затуй питам..
"Също като "Авеста", нашата Книга на Завета имала две редакции - за свещени обряди, и за обучение на бъдещи колобъри. За разлика от "Авеста", обаче, всеобщо изучаване на текстовете не се предвиждало. Във всекидневния живот стигало и едното познаване на основните правила "

http://www.voininatangra.org/modules/xfsec...hp?articleid=19


--------------------
“?? ???????? ???????? ??. ??????? ???? ? ?????? ? ??????????????? ? ????, ?? ???, ???? ?? ?? ??????? ????????? ?????? ???????? ????.”
?????????? ???????
PM
Top
IYI
Публикувано на: 24.11.2005, 11:55
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 250
Участник # 141
Дата на регистрация: 12-October 05



Още сме недостойни и нееволюирали за тези книги.Това е моето мнение.


--------------------
??? ?? ????????, ????? ?? ??????????, ??? ?? ??????????, ????? ?? ????????!
PMEmail Poster
Top
Локи
Публикувано на: 24.11.2005, 13:15
Quote Post


дебелооки
***

Група: Участници
Съобщения: 124
Участник # 119
Дата на регистрация: 24-September 05



QUOTE (IYI @ Nov 24 2005, 11:55 AM)
Още сме недостойни и нееволюирали за тези книги.Това е моето мнение.

Тоест исаш да кажеш,че нашите предци са били по-еволюирали от нас или може би,че са имали знания дадени им от по-еволюирали от тях респективно и от нас.
Но тази книга не е ли писана от тях, в противен случай, значи ги омаловажаваме до степен на някакви си хуни без ясни представи водени от някакви сили и закони, които те не са познавали?
Но ако пък те са били по-развити от нас значи е в сила не еволюционен закон, а дегенеративен(дееволюционен) закон в природата . Тогава идва въпросът : как ще го преодолеем и има ли смисъл да вървим срещу този закон?


--------------------
“?? ???????? ???????? ??. ??????? ???? ? ?????? ? ??????????????? ? ????, ?? ???, ???? ?? ?? ??????? ????????? ?????? ???????? ????.”
?????????? ???????
PM
Top
IYI
Публикувано на: 24.11.2005, 22:14
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 250
Участник # 141
Дата на регистрация: 12-October 05



Както спомена в друг пост, че дееволюцията е на лице, да факт е и то умопомрачителен!А що се отнася до нашите деди те са носители на еволюцията с други думи, Те са по-еволюирали от нас.Християнството в този си
страшен вид ни задържа двехилядолетия в невежество и страх!
А що се отнася до дегенерацията, тя е в следствие на носителството на енергия от съответно племе, което се обуславя с генното наследство, българите
не са дегенерати!Но в момента става точно този процес с българите и не само, това става в световен мащаб.Генното ни наследство все още си оказва думата, но то отслабва със светлинна скорост след всяко поколение!!!!

Време е Тенгрианстовото да огрее света!


--------------------
??? ?? ????????, ????? ?? ??????????, ??? ?? ??????????, ????? ?? ????????!
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 10.12.2013, 15:02
Quote Post












Със смъртта на единствения известен човек, който през далечната 1976г е прелиствал тази книга в Гложенския манастир искам да изтупам забравената тема. Някои казват, че това е поредната измислица на един психично болен човек. Чел съм такива мнения и вече с кончината на Елтимир е излишно да ги оспорваме.
В темата ще компилирам най-важното, което е казано и се знае за този древен артефакт. Най-вече конкретна информация за нея, която е пръсната из сайта ни и блоговете му, преди да е зачезнала нанякъде.
В "Краят на тайните" е описано откога е Книгата.
http://www.voininatangra.org/modules/xfsec...hp?articleid=18
QUOTE

"Бог бави, но не забравя!" не е обикновена поговорка, а стих от Българската Книга

QUOTE
Пренесена е Книгата. Дарената ни преди седем хилядолетия Книга на Завета. Безлунната Книга, отпращаща към човешкото Начало и отправяща към Огненото следчовешко време. Тя ни дава знание за подлежащото на промяна и за Неизбежното, Непроменимото. Тя ни казва кое е в наша власт и кое лежи като голям камък по пътя - като канара, която никой не може нито да премести, нито да заобиколи.


Писана е на древнобългарски куниг (откъдето идва думата "книга") на особен пергамент, обработен по начин, че да оцелее цели 7 хилядолетия. Досега от предпотопната ни държава всичката друга писменост е върху камък или керамика. Дори само това я прави уникална в световен мащаб.
Top
anti666
Публикувано на: 10.12.2013, 15:10
Quote Post












Ето още извадки от нея. Това за нас е най-важното и този цитат може да го видите в началото на сайта. Мога да ви гарантирам, не е измислица на Елтимир или препис отнякъде. Който се съмнява, да порови из нета.

"Тангра, това е Небето;
Тангра - това е Земята;
Тангра - това сме ти и аз!"
Top
anti666
Публикувано на: 10.12.2013, 15:27
Quote Post












От блога му един от нашите бе прехвърлил този материал;
http://www.voininatangra.org/modules/ipboa...t=0&#entry48278
"Знанието е, за да го обработиш;
посланието е, за да го съобщиш;
озарението е, за да бъдеш!”


В Кръгове има още цитати от Нея, но нямам време сега да потърся. Който иска, да порови.

Самата Книга през 70-те години на миналия век се е пазела в Гложенския манастир, в тайно скривалище под игуменарната. Това ми беше споделял Елтимир. Това и написа в автобиографичната си книга. Тогавашният Пазител и колобър е бил игумен на манастира, ловешки свещеник. Позволявам си да го пиша всичко това, защото е така или иначе е известно на Режима.

А откъде знаем, че им е известно?
Top
anti666
Публикувано на: 10.12.2013, 15:51
Quote Post












Автобиографичната си книга "Непослушание" я изнася публично през 2008г. Там между другото, вероятно без да съобрази (както е правил и с други неща), пише следното;
QUOTE
Намерих се на планинския връх, между средновековните стени, сред природата и легендите. Игумен на манастира беше един възрастен свещеник - поп Христо от Ловеч. Преди години синът му се удавил в река Осъм и отецът не издържал на погребения, разплаквал се и не довършвал службата. След като няколко монаси се провалили, от Св. Синод пратили него да ръководи манастира. Живееше там с попадията.

  Спомням си за манастирския период като за един от малкото щастливи периоди в живота си. Не бях съвсем невежа по религиозните въпроси като повечето от моите връстници - както вече казах, прадядо ми е бил свещеник, гробът му се намира в двора на църквата, братът на дядо ми - също. Всичките им книги се бяха оказали мое притежание и за своите 17 години имах една сравнително добра религиозна подготовка. Но всичко онова, което си въобразявах, че зная и разбирам, се оказа едно нищо пред дългите беседи на игумена и часовете, прекарани в манастирската библиотека. Съдено бе тази духовна школа да изиграе не по-малка роля в живота ми от политиката, в която бях въвлечен насила, но обещах, че биографичната ми книга ще се основава само на твърдо установени факти. Факт е, че манастирският живот ми харесваше, а отец Христо твърдеше, че изобщо не ставам за монах. След около три месеца, по негова преценка се върнах в Ботевград.

На Режима не му трябва много да съобрази 2 и 2. ДС си съществува, още от живково време 14-и отдел към ПГУ се занимаваше с издирване на такива артефакти.
А особено пък тази КНИГА, ако излезе наяве ще срине цялата измамна система от религиозни, исторически и геополитически догми (разбира се ще я обяват фалшификат, както с "Именника" и "Джагфар Тарихи").
Top
anti666
Публикувано на: 10.12.2013, 16:04
Quote Post












Буквално месеци след това игуменарната на Гложенския манастир е подпалена. Официално за виновник е посочен самият игумен Панкратий. Само че в нощта на подпалването е имал високопоставени гости.
http://www.blitz.bg/article/6465
Като отделим плявата от житото, там разни гей скандали и простотии, въпросният гостенин е ДС милиционер. Йеромонахът сам си го казва;
QUOTE (Панкратий)
Стрелях срещу фалша, лъжата, лицемерието на една рухнала и умряла в историята ни система – става дума за Държавна сигурност и КГБ. Аз съм първият дръзнал да стреля срещу генерал-майор от системата

Само където той не е знаел какво се е съхрянавало някога под одаята, където спи. За мястото Елтимир тогава ме беше коригирал с лс. Публикувал го бях с неговото съгласие;
QUOTE (Eлтимир)
"Канцеларията на игуменарната - това е самата светая светих на манастира. Тя се намира в съседната стая до покоите на игумена."
Това не е вярно. Като влезеш в манастира, канцеларията е точно отсреща. А стаите, мисля, че баха две, са в десния ъгъл. И още една подробност. Дъските от дюшемето в канцеларията се вдигат, има капак. Отдолу има дълбоко скривалище. Влизал съм вътре, затова знам. Скривалището има и друг изход, но не успях да го видя, а игуменът не ми каза точно къде е. Само че ценните книжа не бяха там. Една част бяха в библиотеката, а друга във второ скривалище."
Top
anti666
Публикувано на: 10.12.2013, 16:46
Quote Post












Ето още оттам;
"Времето е производно на материята и пространството - движението е преди тях." - Книга на Завета, I свитък
Кръгове
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020