www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Пътят


Страници: (3) 1 [2] 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Пътят
anti666
Quote Post












Немам предвид да махаме банове, за да се разширяваме на ширина или височина с височайши гости от "елита". Крайъгълния камък - това е точната дефиниция. И той не е Елтимир, аз или Запознат. Крайъгълния камък е и трябва да бъде Колобърският Съвет. Без тяхната подкрепа здрава къща трудно ще построим.
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (anti666 @ 25.3.2010, 23:34 )

Един бъдещ колобър, за да се научи освен призован от Силите трябва да има и човек от плът и кръв, за да му предаде някои конкретни знания.
За нашия случай не говоря за демонстрации на Орендата или нещо подобно. Става дума за едно простичко мнение или тема да я наречем, в която бъдещият Съвет на боилите и всеки, присъединил се към Движението да знае, че разполага с тяхната подкрепа. Иначе си оставаме една затворена схоластична групичка и трудно ще отлепим и в следващите 5 години от положението, в което сме сега. Това искаше да каже и Елтимир и точно с това аз съм съгласен с него. Тенгрианството не е затворена Вяра, иначе каква е разликата от юдаизма? Разбирам и причината за тази съпротива, все пак 12 века (с малко изключения) са живели в самоизолация, но все някога тя трябва да свърши, ако искаме да има България. Така ги виждам нещата аз, така ги чувствам и доста съм мислил върху това. Иска ми се и други участници да споделят тяхното мнение по въпроса.

Всеки тръгнал по пътя на колобъра,знае че човек от плът и кръв,който да му придаде някои знания няма...поне в смисъла,който се влага и асоциираме.Колобърския път е идивидуален и многостепенен...Не напразно Кана е бил и АнКолобър...помисли над това за да ме разбереш.Цял живот търся някой да ми придаде точните знания-някой от плът и кръв-и ми беше много трудно да проумея, че ще получа само това до което стигна сама..."Човека от плът и кръв" се появява за да провери до къде си стигнал и може да ти спомене нещо...ако ти уловиш ценното(завоалирано в непринудена дискусия),получаваш следващия жалон и....така.В един момент започваш да разчиташ знаците,но в много от случаите ги пропускаме,заради неумението ни да живеем в настоящето.И тук искам да спомена нещо,което отдавна ме смущава.Четейки и изучавайки древното минало,мисля че една от основните ни задачи е да го изведем в настоящето по начин достъпен за съвремения човек...Не може да се говори за "съвет на Боилите",защото те са в историята ни назад и за мнозина звучението е несериозно(ако аз и някои други те разбират-за мнозина звучи фанатизирано).Необходима е нова терминология сравнена със "свещения Саракт",който може да бъде модел за подражание.За да възкръстне нещо като Феникс от пепелта е необходим алхимичен процес, съобразен с условията днес.


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Bile
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 281
Участник # 1 884
Дата на регистрация: 21-May 09



QUOTE (anti666 @ 21.12.2009, 14:33 )
ние сме се стопили до няколко човека. Дори не можем да се наречем Движение, камо ли нещо повече. Няма какво да се заблужаваме.

Категорично не мога да се съглася с такова твърдение. Това, че Пишат само няколко човека съвсем не означава, че само те си се четат и респективно само те са съпричастни с Идеите. Знаеш, че има много хора със сърца, които са част от статистиката за посещение на сайта, но по ред причини не се афишират и се появяват само, когато имат какво да кажат.

П.П. Движението надскочи рамките, които един интернет сайт поставя и това е реалното /а не виртуално/ разрастване на "лишея".


--------------------
?? ????? ????? ??? ?????
PM
Top
Bile
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 281
Участник # 1 884
Дата на регистрация: 21-May 09



QUOTE (iss @ 26.3.2010, 08:24 )

Всеки тръгнал по пътя на колобъра

Пътя на колобъра не е за "всеки"...

QUOTE
Цял живот търся някой да ми придаде точните знания-някой от плът и кръв-и ми беше много трудно да проумея, че ще получа само това до което стигна сама...

Учителят се появява точно тогава, когато ученика е готов.


--------------------
?? ????? ????? ??? ?????
PM
Top
iss
Публикувано на: 26.3.2010, 10:12
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Йордан_13 @ 26.3.2010, 00:24 )
http://www.voininatangra.org/modules/ipboa...t=0&#entry38643

С този исторически пример, в тази тема, която пуснах, смятам, че ще се получат отговори на някои въпроси.
Смятам, повече да не пиша, засега. Каквото съм написал по нея, вече съм го написал в най-различни разширени варианти, уяснения и т.н и съм го казал.
Ако има несъгласие с нея, което е повече от съгласието, въпроса, ще го решим много лесно. Но не очаквайте от мене изстъпи, пророчества, говорения и т.н. Аз съм обикновен българин и това, което го казвам е, защото всеки ден се оглеждам в огледалото.

Тази тема ,която е пусната не подлежи на коментар-ако у някой все пак възникнат подобни изблици,то значи,че не е усетил истинското и предназначение и сила.
В по-горния си пост споменах за "маркерите" и умението да ги улавяме...следва усвояване и предаване...няма нужда от кокретизиране на казаното-радвам се че това работи.


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Публикувано на: 26.3.2010, 10:18
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Bile @ 26.3.2010, 09:54 )
QUOTE (iss @ 26.3.2010, 08:24 )

Всеки тръгнал по пътя на колобъра

Пътя на колобъра не е за "всеки"...

QUOTE
Цял живот търся някой да ми придаде точните знания-някой от плът и кръв-и ми беше много трудно да проумея, че ще получа само това до което стигна сама...

Учителят се появява точно тогава, когато ученика е готов.

Тук може да поспорим...,но не си ми достоен опонент,тъй като втората ти забележка е повторение на това което казвам smil3dbd4daabd491.gif


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Публикувано на: 26.3.2010, 11:43
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Bile @ 26.3.2010, 09:54 )
Пътя на колобъра не е за "всеки"...


Това е най-доброто предизвикателство в тази тема. smil4453a9006c2f4.gif
Искам аргументи,защото аз мисля точно обратното:
ПЪТЯ НА КОЛОБЪРА Е ЗА ВСЕКИ!
Битувайки в/у подобни мнения нарушаваме един от заветите на ТАНГРА:
ДУХ–ДУХ ДА НЕ ПОДВЕЖДА
...и ако ти мислиш така-аргументирай се за да не подвеждаш другите...
Има два пътя за да живее душата добре във света.
-Първия е да се слееш със света и да станеш част от него.Така постъпват мъртвите души.
-Вторият е да служиш на пробудените души,на добронамерените и страдащите,като употребиш себе си за тяхното пълно осъзнаване.Това е пътя на посветените синове на ТАНГРА.Тези са синовете на БОГА.Те се наричат БалГ-Ури(Българи)-Мъдрите учители на небето.
Колобърът,независимо от степента си е служител.Той служи на Тангра,като слугува на хората.Това е главният завет на посвещението.Днес много хора получават начална колобърска степен,но недисциплинирания ум и жадното за удоволствие тяло ги провалят напълно...


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
anti666
Публикувано на: 26.3.2010, 12:21
Quote Post












Аз пак се връщам на темата за държавността. Съгласен съм, че терминологията трябва да звучи разбираемо и съобразено със съвременността. Макар и самите думи като "боил" да носят своя енергиен заряд, на този етап ги използваме за вътрешна употреба. Важно е съдържанието, а не формата.

Съвета е бил крайъгълния камък в Българските държави от хилядолетия. Ако се замислите - моделът е уникален. Да го обясня по-простичко. Канът (Владетелят) е бил човек от плът и кръв. За да бъде приет той от народа си, народа трябва да знае, че е от Бога Владетел. Понякога са се налагали непопулярни мерки, като обявяване на война. Много монарси и императори в други държави също са се самотитуловали такива. При нас нещата са били малко по-иначе. Защото в Българската държава освен единовластие е имало и народовластие и най-важното, теокрация. Три в едно. С други думи, Канът е трябвало или самият той да бъде колобър (Кан-Колобър) или да разполага с пълната и категорична подкрепа на колобърския Съвет. Хора, които не могат да бъдат купени с привилегии, власт или заплахи. Именно те са връзката между Горния и Средния свят и тълкуватели на това, дали владетеля спазва Небесните закони. Не един и два са били случаите, когато ако владетеля се отклонява от тези правила и не иска сам да се откаже са го ритвали и дори удушавали с помощта на боилите. Казано иначе, са му сваляли доверието. Не случайно първата работа на Борис-Михаил била да избие колобърите, преди боилите.
Навремето някой беше нарекъл и сайта виртуален Саракт. Един умален модел на отношения, които ще се наложат в бъдеще на национално ниво. Аналогиите нататък си ги правете вие. Въобще нямам предвид разширяване, то ще си дойде по естествен път СЛЕД това. Говоря за съвсем конкретно нещо.
Top
anti666
Публикувано на: 26.3.2010, 12:27
Quote Post












QUOTE
Всеки тръгнал по пътя на колобъра,знае че човек от плът и кръв,който да му придаде някои знания няма


Човек от плът и кръв има, има и устна традиция. Така е било, така е и сега. Казвам го категорично. Те него избират, а не той тях. Това, което iss има предвид е описано от Йордан в тема, публикувана Тук и си е също валидно.
Top
iss
Публикувано на: 26.3.2010, 13:45
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (anti666 @ 26.3.2010, 02:02 )
Крайъгълния камък - това е точната дефиниция. И той не е Елтимир, аз или Запознат. Крайъгълния камък е и трябва да бъде Колобърският Съвет. Без тяхната подкрепа здрава къща трудно ще построим.

Такава възможност имаше,но тя беше много грубо провалена още в самото начало...Не зная дали някога ще се даде отново за това движение...Понякога се чудя защо пак съм тук...може би както беше казал Иван - онова чуство на "първата любов",ни връща да погледнем,да постоим,да споделим... smil4334a3ebd31a5.gif
http://www.voininatangra.org/modules/ipboa...topic=2297&st=0


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
anti666
Публикувано на: 26.3.2010, 16:54
Quote Post












Ако визираш познатия ви Спас Мавров - не става дума за него. В този сайт са участвали и писали и други, които знаят и могат. Някои чрез ченълинг (както е модерно да се казва), други прочели това-онова, а трети - просто самозванци.
Аз имам предвид конкретно Съвета, а не всеки, който малко или много е навътре с езотериката. Много добре знам за кого говоря. Да го кажем другояче - става дума за наследниците и Пазителите на древните знания и артефакти. Ако искаш още конкретика - за тези, които съхраняват неща като Книгата на Завета например. Същата, която преди 30 години в Гложенския манастир е прелиствана от Елтимир. Щото "Кръгове" не са се появили от нищото, а са компилации на древни тайни знания, "изтекли" с тяхно съгласие. Тези хора имам предвид, това е Крайъгълния камък. Останалото вече си зависи от нас самите и напълно споделям казаното дотук.
Top
anti666
Публикувано на: 20.4.2010, 17:17
Quote Post












QUOTE
Аз не виждам никой тук да е преритал за Елтимир. Ти поставяш въпроса, значи ти липсва. Ако липсва на много хора, нека си кажат, веднага му махам бана и това е.

На много хора липсва онзи Елтимир отпреди няколко години. Авторът на Кръгове и Основания на Движението. Вярвам, че и на много други им липсва. Не ми липсва този Елтимир, който стана накрая. Тук не му е мястото да обсъждаме причините защо стана така. Днес виждам, че е пуснал нещо в блога си. Прехвърлям тук най-важното;
QUOTE
anti666, в оня сайт никога няма да се върна. Там, където ме наричаха урод и вампир, там, където върху мен се изляха толкова помии и клевети, там, където получих толкова ножове в гърба... Там ли да се върна? В другото обаче си прав. Това трябваше да се случи. Но само за да разбера безсмислието от 12 години дисидентска дейност, от осем години партийни борби и от още 12 години опити да създам някакво Движение и да правя просвета чрез Интернет. Безсмислието да правя напразни опити да спасявам нещо, което не може да бъде спасено. Стига ми толкова, омръзна ми да бъда вечният Тимон Атински. За справка - някой си Уилям Шекспир. А всички мои текстове наистина държа да бъдат махнати оттам. Там, при зомбитата и предателите те нямат място. Както и аз нямам място сред зомбита и предатели.

Нищо от неговите материали няма да бъде махнато. Това трябва да е ясно на всички. По простата причина, че не са само неговите, но и съвместно на много хора. Както много хора са дали и допринесли нещо за да стигнем дотук и не смятам, че е безсмислено и напразно. Най-лесно е да почнем да разпарчедосваме и трием с лека ръка. Всичките тези материали вече принадлежат на България.

Сега, аз отново се връщам на това, което написах напреди. Участниците тук са стопени до 2-3-има. Никой насила не е длъжен и не трябва да участва. Но аз смятам, че трябва да има някакво решение на тази патова ситуация и то е повече от ясно какво е. Казал съм го недвусмислено по-горе.



Top
Йордан_13
Публикувано на: 20.4.2010, 20:34
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Bile @ 26.3.2010, 09:44 )
QUOTE (anti666 @ 21.12.2009, 14:33 )
ние сме се стопили до няколко човека. Дори не можем да се наречем Движение, камо ли нещо повече. Няма какво да се заблужаваме.

Категорично не мога да се съглася с такова твърдение. Това, че Пишат само няколко човека съвсем не означава, че само те си се четат и респективно само те са съпричастни с Идеите. Знаеш, че има много хора със сърца, които са част от статистиката за посещение на сайта, но по ред причини не се афишират и се появяват само, когато имат какво да кажат.

П.П. Движението надскочи рамките, които един интернет сайт поставя и това е реалното /а не виртуално/ разрастване на "лишея".

И аз не смятам, че ситуацията е "патова", както я описа Анти 666, само, защото на пръв поглед няма никакво явно социално или обществено развитие, т.е. външна изява или да ври от хора, които пишат. Важното е какво се случва под спокойната водна повърхност.
Важното е да има реално разрастване, може с 1 човек да е, но да се равнява на 1000 други, а не 1000 да дойдат, които не могат да се равнят на качеството на 1.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 20.4.2010, 22:30
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



На много хора липсва онзи Елтимир отпреди няколко години. Авторът на Кръгове и Основания на Движението. Вярвам, че и на много други им липсва. Не ми липсва този Елтимир, който стана накрая. Тук не му е мястото да обсъждаме причините защо стана така. Днес виждам, че е пуснал нещо в блога си.
========================================================

Отпреди няколко години се разиграваше тактиката с моркова и тоягата. Моркова беха материалите, сопата - последващия хленч, вой, недоволство и мърморене и то такова, че да отврати от него тогавашните му съратници. Отвратени от него, те се отдръпнаха, а той ги нарече "зомбита и предатели". Проблема е, че те се отвратиха дотолкова, че почнаха да не вярват на Националната идея, което всъщност според мен е и целта на въпросното мероприятие.
Като видя, че не върви вече, номерът, той се отрече дори от създаденото от него Движение. Значи толкова и сериозно го е вземал, просто е експлоатирал тия идеи. След това плаче, точно в негов стил, за да извика съжаление в такива като тебе, че някой го бил изгонил от "къщичката му". Той се сети за къщичката си, когато отрезня, а когато е "пиян", това е място за "зомбита и предатели". А Предателят е точно той, защото той, на всеослушание се отказа и плю върху тези, които го подкрепяха.
Аз съм на мнение, че няма два Елтимира - един преди и друг - след, защото това е като да му поставиш диагноза шизофрения, има един Елтимир, чието Его игра, игра и сега се поумори, но като си почине пак ще засвири старата песен на нов глас.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 21.4.2010, 10:57
Quote Post












Ако Елтимир винаги е бил такъв, то и самият сайт тогава е построен върху нездрава основа. Аз не съм съгласен с това и по-долу ще се аргументирам. В такъв случай наистина е най-добре да направиш което иска. Да му махнеш материалите и да ги качиш в архива. Само че неговите материали са интегрална част от този сайт и респективно Движението. В този случай това ще бъде съвършено нов сайт, какъвто се опита да направи Запознат преди година. Тогава беше лесно, защото против това да се променя структурата на стария бяхме не само ние, но и Елтимир и той го разбра това. Всеки начинаещ програмист знае, че не самият сайт е важен, а съдържанието в него. Може да махнем и от заглавието думата "Движение" и да обявим, че такова вече няма. Все пак криза е и ще спестим някой лев на държавата дето плаща на милиционерите си да нюхат наоколо. Могат да ги пренасочат към нещо по-съществено, като да ловят престъпници.

Още преди 2 месеца, когато беше отворена тази тема, бях писал, че ще изчакам до лятото, когато просто ще последвам това, което направи Елтимир, а и много други участници тук. Не съм си променил решението. И без това след юни няма да имам редовен достъп до интернет, а мисля да разкарам и теле-визията от дома си.

Най-доброто решение на този проблем е да чуем ТЯХНОТО мнение по въпроса за Елтимир. Иначе така ще си продължава с натякванията, че му ползваме материалите и донякъде ще има основание за това. Преди време Цъката (бившия админ от първия сайт) му свали материалите, а после останал без съдържание сайта се саморазпадна. На негово място Севар конструира сегашния, преди самият той да го зареже. В случая и без материалите на Ангел имаме достатъчно съдържание, но ще се загубят много неща, освен ако нямаме одобрението от Съвета, а както казах - ще мине и без мен. Затова аз още веднъж ги призовавам да се намесят с тяхното мнение. Иначе за себе си знам какво да правя, ти също. Ще си пеем на камъните, ще качваш снимки в това, което е останало от сайта или в блога си. Но не е това Пътя за самото Движение.
Винаги, когато е имало някакъв конфликт в съвета на боилите и кана, колобърският съвет се е намесвал. Закъснявал ли е да го направи е ставало като ситуацията през 864г. Нещата са повече от елементарни и не само аз ги виждам така. За да направим каквото трябва да бъде направено имаме нуждата от тяхната подкрепа, нищо повече. Няма какво да се заблуждаваме.
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020