www.Voininatangra.org
 
 
 
АКТУАЛНО   МАТЕРИАЛИ   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Галерия

Списък от албуми :: Последно качени :: Последни коментари :: Най-гледани :: Най-високо оценени :: Търсене

Галерия > Година 6790 Барс в символи 
Обратно към предишната страница Покажи/скрий информацията за снимката Започни слайдшоу ФАЙЛ 6 от 26 Изпрати снимката по email Вижте предния файл Вижте следващия файл
Натиснете,за да видите снимката уголемена
Билсага
Символът "Билсага" (Победител)от село Ситово, Родопи, Дунавска България. Какво да ви кажа, сега,на много хора това място не харесва за средище на тенгриянството, други пък не искат това Средище да бъде там, още повече, когато трябва да се воюва за него здраво (воюване му е майката), но знаците на Тангра са си знаци за Тангра! Това е! Ситово е било е, и ще бъде средиен център на новозавърналото се Тенгриянство! Защо? Защото то винаги е било там. Това свидетелства и една от жените, разпиртвани през 70-те години на 20 век от етнолози и етнографи, когато я питат за вярата им, тя казва нещо много особено: "Ние сме изповедници на Старата Вяра". Разбира се това Съзнание, вече е загубено, не съществува в поколенията им, но е било. Интересното е, че етнологът не е продължил с въпроси към жената, просто или е записал изречението или е направил други записки в графата "Строго секретно". Но, както се вижда, нищо не може да се скрие и един ден, скритото излиза наяве. И така, след Гергьовден, тръгнах да си сея разсада от тиквички и в една от ямките, които направих за тях с последното загребване, извадих това парче керамика от явно счупен на малки парчета съд, където все пак, наполовина си личи, стария български символ, на алпът Кубар Бури - "билсага". Годината Барс изпрати първото свое дихание към мен! Слава на Тангра! Нека унинието и отчаянието от неуспехите, не сваля меча от десницата ни. Дръжте високо гарда!
Оцени тази снимка   (общ рейтинг : 2.2 от 5 с 34 гласа)
Боклук
Слаба
Средна
Добра
Отлична
Велика
Детайли за снимката
Заглавие:DSC06633-1.jpg
От албума:Година 6790 Барс в символи
Добавена от (на фотоапарата за още):Йордан_13  
Оценка - 34 глас(а):
Ключови думи:билсага кубер
Големина:375 КБ
Качество:539 x 957 пиксели
Отваряна в цял размер:175 пъти
Изпратена по ел.поща:4 пъти
Изпращач Коментар
Йордан_13
Публикуван на: 8/1/2021 0:14  Обновен на: 8/1/2021 0:14
Администратор
Регистиран: 10/8/2006
От:
Публикации: 16718
На линия!
 Отг.: Годината Шегор в символи copy-1
"Годината Шегор в символи". Все пак, аз не съм първият работил в тази посока. Раковски е преди мен. Но той не е имал моят шанс, нашите градове по долината река Инд, не са били разкопани още, те са разкопани в наше време от индийските учени. Интересното е, че нашата наука въобще не е продължила търсенията в посоката, която той е задал, а това е една от верните посоки на търсене на самите себе си.
=========================================
В същото време, в „Основни начала за българската най-стара словесност“ Раковски оспорва преминалата от Стария завет в „История славянобългарска“ юдейскоцентрична представа за древността на човечеството и търси други възможности, които да съответстват на неговото време. С цел да обясни произхода на българите, в издавания от него вестник „Български лебед“ той обръща взор към... историята на Индия.
Идеологът на нашето националноосвободително движение написва много статии, в които се опитва да повдигне националното самочувствие на борещия се за духовно и политическо освобождение български народ с примери от неговата история, показващи общност с древната индийска култура.
Според него българите са „най-чисти“ индоевропейци, които първи напускат Хиндустан и донасят в Европа стария култ към Шива. За разлика от много свои съвременници, пламенният котленец вижда в староиндийските вярвания не „примитивен“ политеизъм, а усъвършенствана религия, от която и по негово време сред българите се пазят значителни следи.
=========================================
Важното, днес е, че "Сказание за Чулман", Джагфар Тарихи, Нариман тарихи, дават немалко информация и насоки в линията на историческото търсене, което Раковски развива, т.е. те потвърждават тази линия, както и отхвърлената Веда Словена, която също е доста категорична относно връзката Дунав - "Харапска земе".


[ xcGallery powerd by dev.xoops.org ]